Wpis z mikrobloga

@Sefton są ujęte w pierwszym wzorze, który znalazłem do wyliczenia współczynnika kierunkowego. Dlaczego wzór tak wygląda nie jestem w stanie Tobie odpowiedzieć.


@roo-bin: Chodzi mi o to, że czas w tym przypadku to okres, nazwać go można "1" jak i "miesiąc 1" jak i "miesiąc A". Miesiąc 2 względem pierwszego nie jest 2 razy dłuższy. Więc potęgowanie kolejnych przedziałów czy ich mnożenie przez uczestników wygląda dziwnie, dlatego pytam.

Edit - to
@Sefton: Sorry caly dzień w trasie trudno było się skoncentrować. W załączniku link do metody, z której skorzystałem (fakt faktem gość porównuje lata a nie miesiące, które róznią się w niektórych przypadkach ilością dni ale nawet w przypadku lat idąc Twoim tokiem myślenia kolejny rok nie jest dwa razy dłuższy). Dlaczego ten wzór wygląda tak a nie inaczej - nie umiem odpowiedzieć Tobie na to pytanie. Btw dane masz jeśli wg
roo-bin - @Sefton: Sorry caly dzień w trasie trudno było się skoncentrować. W załączn...
@bardzojednorazowy to jest właśnie jedna z cech charakteru ludzi małych i prymitywnych takich jak Machaj i Gapa., dla których prawda i konstruktywna krytyka to hejt. W imię ochłapów finansowych świadomi bzdur, które opowiadają wolą brnąć w kłamstwo nie licząc się z tym, że wprowadzają w błąd setki ludzi. Jest to dla nich tak trudne do przyjęcia, że poza samym shadowbanem najczęściej dorzucą coś "od siebie", z któregoś kolejnego założonego konta na YT.
@bardzojednorazowy https://sakurathai.pl/nextcloud/index.php/s/Q9iqSnKxpmdcfSq tu masz link do pliku tekstowego dla całego kanału Machaja łącznie z shortami. Plik wygenerowany wczoraj. Nie wiem czym to będziesz przeglądał ale najlepiej wpuścić w notepad++ , skopiować do xl-a i wydzielić kolumny wg znaku "|". I konwersja kolumny z datą-ja to robię za pomocą funkcji wydzielenia fragmentów tekstu (left mid, right) i połączenia na nowo za pomocą funkcji concatenate (na przykład z myślnikiem "-"). Wtedy uzyskujesz datę rozpoznawaną
@Sefton: Znalazłem lepsze rozwiązanie (i przy okazji muszę dodać, że to co mi wyszło wcześniej jest poprawne). Obejrzyj sobie w wolnej chwili tego tutka, który ułatwia ten temat bajecznie sprowadzając go do jednej funkcji.
roo-bin - @Sefton: Znalazłem lepsze rozwiązanie (i przy okazji muszę dodać, że to co ...