Wpis z mikrobloga

2461 + 1 = 2462

Tytuł: Król bezmiarów
Autor: Feliks W. Kres
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788379646371
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 705
Forma książki: książka
Jako iż sam autor mówi, że pierwsze tomy cyklu można czytać w kolejności jaka nam się żywnie podoba zabrałem się za drugi tom cyklu Pana Feliksa W. Kresa pod tytułem Król Bezmiarów. Opinia o samym cyklu jest taka, że jest on nie równy i nie każdemu podobać będzie się każdy tom. Z racji tego, że 2. tom cieszy się lepszą opinią i zaciekawił mnie jednak rzadko pojawiającym się wątkiem pirackim bez wahania sięgnąłem po niego i ani trochę się nie zawiodłem.
Książka językowo dużo bardziej niż poprawnie. Przez fabułę płynęło się szybko, lekko i przyjemnie, a jeśli chodzi o akcję zostaliśmy od razu wrzuceni w jej centrum - osobiście potrzebowałem parę stron żeby się w tym wszystkim połapać. Na minus, może tylko ja odnosiłem takie wrażenie, duże skoki w czasie i czasem było się ciężko połapać czy minął tydzień, rok czy kilka lat, ale z drugiej strony dostajemy wartką akcję, która nie jest w żaden sposób przegadana zbędnymi wątkami. Dostajemy intrygi, politykę, rozbudowany świat i masę silnych oraz nietypowych bohaterów dodatkowo całość obsadzona w świecie piratów. Czego chcieć więcej?
Podsumowując fajna lekka książka, szkoda, że nie poznamy dalszych losów bohaterów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na za jakiś czas sięgnę po tom wcześniejszy oraz następne. Daję 7/10 bo książka jest więcej niż poprawna, ale jednak do więcej niż dobrej troszkę jej brakuje.

#bookmeter #ksiegacalosci #fantastykabookmeter #fantastyka #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Yanush3564 - 2461 + 1 = 2462

Tytuł: Król bezmiarów
Autor: Feliks W. Kres
Gatunek: fa...

źródło: comment_1666597181XwuT5fgLNfWMlVTOcQ1WgB.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.3 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 712
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-10 - Użytkownik Najmilszy_Maf1oso ocenił na: ★★★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-05-22 - Użytkownik ali3en ocenił