Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc. Mam po jednej stronie w domu mam router ZTE MF286D z dostępem do internetu. Po drugiej stronie domu potrzebuję podłączyć zyxel 325 i moduł wifi pompy ciepła. Oba urządzenia wymagają podłączenia za pomocą złącza RJ-45 do urządzenia z internetem. Szukam rozwiązania, które umożliwi mi podpięcie urządzeń oraz podłączenie się do routeru ZTE MF286D bezprzewodowo w celu uzyskania połączenia internetowego.

Dodam, że w domu znalazłem jeszcze stare routery: TP-Link TL-MR6400, TP-Link TLMR 3420. Czy mogę je wykorzystać do rozwiązania problemu?

#siecikomputerowe #siecibezprzewodowe #wifi #router #internet #internetmobilny #lte
  • 14
  • Odpowiedz
@UrwaJaLatam: Przeciągnąć przewód ethernet i na końcu zwykły gigabitowy switch. Przez tyle ścian nie przeleci z sensownym sygnałem 5 GHz, a 2.4 GHz nie osiągnie w takich warunkach więcej jak te 50-70 Mbitów w trybie N.
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf czy jesteś w stanie polecić jakiś adapter plc?
@dktr dzięki za polecenie tp-linka MR3020, pytanie czy jest coś troszkę droższego z mocniejszą anteną, żeby ewentualnie nie było problemu z przebiciem się z sygnałem przez kilka ścian?
  • Odpowiedz
@UrwaJaLatam: Nie ma to znaczenia, ten decybel w jedną czy w drugą. Jak się zepnie nawet na -80 dBm to do pompy ciepła wystarczy. PLC też do pompy ciepła starczy, ale za komplet pewnie wyjdzie więcej jak za mr3020.
  • Odpowiedz