Wpis z mikrobloga

DAX Futures – nie wywołuj byka z lasu

Dla niedźwiedzi już początek tygodnia był złym startem. To co w poprzednim wpisie traktowałem jako pierwszy przejaw siły popytu (wyjście nad 12400) byki załatwiły „z palcem w... nosie” w poniedziałek rano. Spadkowa linia trendu jest już w zasięgu kilku nawet niezbyt mocnych sesji.

Od środy do połowy piątku wydawało się, że zaczyna się utrata gruntu pod nogami, jednak kontra nastąpiła ponownie po złamaniu kilkudniowego minimum. Trzy ostatnie wyjścia w górę rozpoczynały się więc po klasycznej pułapce (3, 13, 21 października).
Na wykresie dziennym widać, że kurs zaczyna zbliżać się do spadkowej linii trendu. Patrząc na zasięgi ruchu w obecnym impulsie można szacować, że pierwszym przystankiem może być poziom 13120, a dalej nawet 13352. Ten dalszy zasięg oznaczałby, że kupującym udało się złamać trend kreślony od maksimum w styczniu 2022. Stawiając pieniądze na to, że jednak niedźwiedzie ponownie zatrzymają ruch na linii trendu można ustawić się z S na 13120 SL 13240 i TP 12630, to jednak zlecenia dopiero na wtorek po południu. Gdyby poziom 13120 został osiągnięty wcześniej, to odpuszczę grę całkowicie.
Tygodniówka potwierdza taką strategię przez fakt, że pod linią trendu mamy jeszcze zniesienie, które trzykrotnie w końcówce sierpnia było barierą nie do sforsowania dla kupujących. Również interwał H4 i zaprojektowany tam kanał da się wkleić w ten scenariusz.
Oczywiście trzeba pamiętać, że rozpoczęty ruch w górę może być początkiem jakiegoś większego rajdu i wypadałoby się rozglądać za dogodnym miejscem dla długich pozycji. Jednak zacznę to robić dopiero gdy faktycznie linia trendu pęknie. Atmosfera do przełamania wydaje się dobra, bo kula u nogi w postaci wysokich cen gazu i energii na europejskich rynkach jest obecnie znacznie lżejsza i wspierana pogłoskami o większej łaskawości FEDu.

Osobiście w ubiegłym tygodniu nadal utrzymywałem S z sierpnia miałem też 6 zamknietych transakcji intra + jedną z poprzedniego tygodnia. Łącznie zarobiłem +125 punktów (-64,5 +21,5 +10 +44 +10,5 +93,5 +10). Żeby nie było tak wesoło, to na piątkowym szaleństwie otworzyłem S i to na takiego pewniaka, że w podwójnym rozmiarze, więc jest wysokie prawdopodobieństwo, że poniedziałek rozpocznę stratą łączną w okolicy -410 punktów (jeśli nie będzie luki w górę), co będzie bliskie zerowaniu zysku ze wszystkich instrumentów granych intra z całego poprzedniego tygodnia.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia 21 sierpnia
28 sierpnia 4 września 11 września 18 września 25 września 2 października 9 października 16 października

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
Pobierz DJ007 - DAX Futures – nie wywołuj byka z lasu

Dla niedźwiedzi już początek tygodni...
źródło: comment_1666519998zPaZdDZiOnAngiDmYvPsbg.jpg
  • 2
podobnie wjechałem w piątek, jeśli otworzymy się z luką w górę to wycofuje się z pozycji i czekam na przekroczenie 13100


@eklektyczny: Jak patrzę na tę linię trendu i ostatnie zasięgi, to mam przekonanie graniczące z pewnością, że ten trend się złamie. I to paradoksalnie jest najlepszy argument, że może jednak shorty zarobią.