Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za nowym rowerem i myślałem o jakimś gravelu. Polecacie coś do powiedzmy 4,5 tys. zł?
#rower #gravel
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Noxgate: a na czymś konkretnym Ci zależy? Ogólnie to bieda. Jak porównasz modele rok w rok, to nie dość że drożej, to ja gorszych częściach. Np tak gdzie była hydraulika teraz potrafi być mechaniczny hamulec.

Później Ci podrzucę listę tego co sam dla siebie znalazłem.
  • Odpowiedz
A coś takiego?

https://www.merlincycles.com/merlin-malt-g2-claris-gravel-bike-2022-197226.html

@Noxgate : Nie ma się co oszukiwać. Części raczej podstawowe. Claris jest o tyle spoko, że jest tani w utrzymaniu.

trochę dołożyć i kupić chociażby Krossa Eskera 4.0

Z tego co widzę na allegro, to mieści się w zakładanym budżecie. Na plus zdecydowanie Tiagra. Zdaje się że możesz na tył wrzucić przerzutkę GRX400, która jest kompatybilna. Będzie to zdecydowanie lepiej przystosowane do typowo gravelowej jazdy, bo łańcuch nie będzie się obijał o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WarmWeather: całkiem spoko, z jednym dość znaczącym ale. Tam są opony 35 mm, a w opisie jest max 36. Z opisu można wywnioskować, że możliwe że da się wcisnąć do 40 mm. Wystarczy Ci tyle? Jak Ci się spodoba i będziesz chciał wjechać w wymagający teren, to może się okazać, że rama jest ograniczeniem nie do przeskoczenia. No i koła na QR, wydają się mało przyszłościowe.

Chociaż z drugiej
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle na pewno nie nastawiam się na jakieś maratony czy mocny trening. Rekreacyjna jazda po 50km po robocie, wygodna co najważniejsze. Testowałem Aspre 2 i ma ona mega agresywną, kolarzową wręcz postawę co tak średnio mi odpowieda, czytałem, że na tribanach jest zdecydowanie wygodniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WarmWeather: w takim razie będziesz zadowolony. Do rekreacyjnej jazdy nie trzeba dużo. Gorzej że apetyt rośnie w miarę jedzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na początku myślałem że 60 km to już fajna wycieczka i więcej do szczęścia nie trzeba. Teraz to bym szukał czegoś nie do zajechania, żeby zrobić dłuższy wypad w weekend bez stresu i tym się teraz kierowałem przy szukaniu. Jeśli jest dostępny to
  • Odpowiedz