Wpis z mikrobloga

Siemanko.
Od rok czasu w jednym miejscu na prawym policzku wyskakują mi co ciągle duże i bolesne krosty. Dodam też, że jest też drugie miejsce też w jednym obszarze czyli dół czoła i też po prawej stronie. Czy wiecie może czym może to być spowodowane? U mnie w mieście nie ma dobrego dermatologa, gdzie idę to wszyscy walą tetrarysal :P. Dodam też, że lvl 30 i kilka lat temu stosowałem izotek ( choć wtedy mi wyskakiwało)
#tradzik #twarz #pielegnacja #izotek
  • 19
@Loozak4: Hej, jak dalej masz ten problem to mogę podać Ci nazwy kremów na receptę, które mi pomagają. A tetracykline to chyba każdy dermatolog wciska jak nie chcesz izoteku XD
@mgdlena: hej, dalej mam problem. Jeszcze chyba bardziej się nasiliło. Ogólnie tydzień temu weszlem na dietę o niskim ig i zobaczę czy coś może to da. Jeżeli możesz podać kremy to poproszę, bo niedługo będę załatwił sobie receptę online
@mgdlena: Ok, bardzo dziękuję. Czy te mascie stosujesz po prostu jak coś wyskoczy, czy na jakiej zasadzie? Hmm, sam nie wiem właśnie czy to może nie przez dietkę. Miesiąc temu porzuciłem całkiem nabial i chwilę na czole mi nic nie wyskakiwało, ale dalej wyskakuje na żuchwie i policzkach. Teraz tydzień temu przeszedłem na dietę o niskim ig. Wydaje mi się że mam na twarzy o wiele mniej sebum. Przed dieta codziennie
@Loozak4: Soolantre stosuje codziennie rano, izotziaje codziennie przed snem. Punktowo, jak coś mi wyskoczy używam mupirox.
Ostatnio trafiłam na fajnego lekarza, który twierdził, że całkowicie trzeba ograniczyć spożycie produktów mlecznych z krowy (głównie mleko), pikantnych, fast foodów, nisko procentowych alkoholi. Dodatkowo nie należy wystawiać twarzy na słońce, chodzić na solarium etc. Musiałam zrobić morfologię oraz zbadać hormony.
Zauważyłam tendencję, że faktycznie nic mi się nie pojawia nowego jak jem zgodnie z
@mgdlena: hahaha, no tak dietka na pewno ma coś z tym wspólnego. Czyli tymi maściami po prostu smarujesz cała twarz? Ja morfologię miałem jak najbardziej w porządku, ale to i tak na nic :D. Kiedyś brałem izotek no i problem ustąpił na kilka dobrych lat ale teraz nie wiem czy znowu się chce tym truć
@Loozak4: Smaruje nimi całą twarz, ale mega małe ilości. Dlatego polecam ten izotek z ziaji w maści, może akurat Ci pomoże, a nie musisz się truć :D Tym bardziej skoro za pierwszym razem pomógł Ci na kilka lat to za drugim razem będzie tak samo, albo pomoże na jeszcze krótszy okres czasu :(
Ja też oprócz trądziku młodzieńczego mam trądzik różowaty i mnie niestety czeka izotek, pomimo że walczyłam i robiłam
Na pewno spróbuję, jeżeli w ciągu 2 tygodni mi dietka nie pomoże to na początek spróbuję tych maści co mi mowisz. Hmm, jeżeli chodzi o uboki na izoteku to ja miałem tylko suchość ust a tak poza tym to nic innego. Także jeżeli to Twoja pierwsza kuracja to po prostu musisz sobie robić próby wątrobowe, najlepiej co jakiś czas morfologię i będzie wszystko dobrze :)
@mgdlena: dziś zakupiłem mupirox, także sprawdzę czy coś działa :D. Ja jak brałem izotek z tego co pamiętam to pewnie nawet połowy tego co miałem wziąć to nie wziąłem a efekty i tak w sumie były :D