Wpis z mikrobloga

Mirki mam okazję kupić dość tanio telefon Samsung a52s tylko jeden szczegół :D że był zablokowany przez operatora cokolwiek to znaczy i został przez jakiś soft odblokowany i ponoc wszystko git oprócz tego ze karta SIM działa tylko w 2 slocie a więc karta sd nie będzie działać. Czy poza tym wszystko inne będzie hulać? Jak będzie z aktualizacjami?

#samsung #xiaomi #telefony #informatyka #elektronika #programowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 24
@JasiekSmietana: Jeżeli slot karty sim nie działa to znaczy że prawdopodobnie został zablokowany IMEI. Opcje są dwie: albo właściciel nie spłacał rat i operator zablokował dostęp (chociaż to by było dziwne dlaczego tylko dla pierwszego slotu) albo telefon jest zwyczajnie kradziony i pierwotny właściciel zablokował go z pomocą policji (to bardziej prawdopodobne, bo mógł nie używać drugiego slotu i nie znać przypisanego mu IMEI). IMEI jest zablokowany u operatorów i żadnym
@JasiekSmietana: Paserstwo, rozumiesz? Koleś nie spłacał tel, wiec go ukradł bo do konca spłaty tel należy do operatora.

To tak jakbyś kupił samochód od kogoś kto ma jeszcze Leasing i powiedział, ze jest ok, bo przecież kupiłeś od niego… tylko on nigdy nie był właścicielem
(chociaż to by było dziwne dlaczego tylko dla pierwszego slotu)


@N00bsferatu: Niekoniecznie. Każdy slot zapewne ma inny numer IMEI, więc jeśli z jakiegoś powodu system sprzedaży operatora ma wpisany tylko jeden (ten z pudełka czyli pierwszy) to tylko pierwszy zostanie zablokowany. I w sumie nie sądzę żeby w takim przypadku była większa szansa na blokadę też tego drugiego, ale z drugiej strony taki niepewny telefon może się w każdej chwili zemścić.
@JasiekSmietana: Ja osobiście dlatego kupuje iPhone, tam nie ma takich jaj… nie doradzę dobrze, na pewno nie kupowanym bez sporządzenia umowy kupna-sprzedazy z danymi z dowodu, a jakakolwiek wątpliwość od razu bym opuścił miejsce sprzedazy.

Także naczytałem się o tym sposobie #!$%@? telefonów i niestety właśnie topowe telefonu samsunga to często paserstwo i dobry sposób na zdobycie przycisku do papieru za kilka tysięcy.