Wpis z mikrobloga

@Piotr--K: już na snowtrex kupiłem xD generalnie cebula boli bo jadę z teściami i oni by już dojazdu do Francji nie wytrzymali (lvl 60+) więc jedziemy do Włoch gdzie jest kuźwa 50% drożej a stoki takie same xD
dlaczego ciasno? W sensie mieszkanka ciasne? No tak, na 4 osoby dostajesz 2 pokoje z aneksem i łazienką ale nie jeździsz tam siedzieć w mieszkaniu tylko na narty. A jeśli chodzi Ci o ośrodki to nie zauważyłem ani razu żeby było ciaśniej niż w dowolnym ośrodku w Polsce. Generalnie byłem w Les2Alpes, Alpe D'Huez i Chamrousse i było super. Teraz jedziemy do Livigno i to będzie moja pierwsza wizyta we Włoskich Alpach
@mwmichal: a da radę francja jakoś samolotem? czy tylko samochód 20h? szukam czegoś okołosylwestrowo, raczej austria, lub krótki dojazd.
Czemu wtedy? żona pracuje w szkole i urlopy w terminie szkolnego wolnego tylko wypadają.
@jaras2: leć do Grenoble i z tamtąd choćby taksówka do Chamrousse (45min jazdy) na snowtrex znajdziesz oferty na Chamrousse za 1000zl za osobę za tydzień noclegi+skipass. Ośrodek bardzo fajny, kameralny jak na Alpy ale IMO 60km tras to nie jakaś bieda i się wyszalejecie :)! Jak masz jakieś pytania to pisz
@mwmichal: nie ma niestety bezpośrednich lotów do Grenoble w grudniu. dopiero ruszają w styczniu :(
ale powiem Ci że mi zawróciłeś w głowie tą Francją. Do tej pory raczej słyszałem że tam jest #!$%@?, ale z tego co widzę to może rzeczywiście warto...
@jaras2: nie wiem kto mówi, że #!$%@?. Ich ośrodki są z lat 60/70 więc np. mieszkanka są malutkie ale po co tam jedziesz? Siedzieć w mieszkaniu i oglądać TV? Jak dla mnie najważniejsze jest to, że jest czysto. Warunki są super a ludzi jest mało, po prostu jeździsz w kółko bo nie ma kolejek do wyciągów. Same wyciągi są nowoczesne w 90% i czasami na bocznej trasie trafi się stare dwuosobowe
@mwmichal: o, 7 rano, sobota xD chyba nie tylko ja nie pije.
Tak średnio liczę. Jak już jade na urlop to jade na urlop ( ͡° ͜ʖ ͡°) zazwyczaj szukam hotelu lub pensjonatu ze śniadaniami a obiady, kolacje na mieście. Fajnie w tej Fracji, ale coś za coś. 17h samochodem….
@jaras2: @mwmichal:
Caly myk w Alpach samolotem to kombinacja 3 rzeczy:
1. Ogarniecie dogodnego lotu
2. Ogarniecie transportu sprzetu
3. Ogarniecie transferu z lotniska do resortu.
No i najlepiej jeszcze nie zbankrutowac po drodze xd

Jesli chodzi ci o specyficznie Francje w grudniu, to niestety wybor jest stosunkowo mały - zwlaszcza jesli chcesz wybrac osrodek z dobrym sniegiem - w grudniu nie jest to takie oczywiste. Bezpiecznym wyborem moze byc
@wykop_kradnie_oc: a inne kierunki, chyba to co jesr we Włoszech blisko Turynu, albo np Szwajcarja ? Właśnie tak myślałem z tymi lotami i jak by na to nie spojrzeć to dojazd własny wcale nie wychodzi jakoś dużo dłużej, do Włoch można dojechać z Waw w 14h. Co do lotu to 2h wcześniej na lotnisku żeby nadać bagaż, 2h lotu, 1h na lotnisku, później dojazd busem 3-4h często. Daje około 10h. Prawie
te ceny to za nocleg z karnetem czy bez? Nie wiesz jak mają się dzieciaki do cen karnetów? Val di Sole ma gratis chyba do 7l przy zakupie jednego karnetu dla dorosłego


@Anotherelf: na snowtrex masz po lewej stronie okienko "tylko oferty z karnetem" i tak sobie wyszukujesz ceny z karnetem. Także to co ja podałem zawiera nocleg + karnet, dzieciaki z reguły za 50% mają nocleg+karnet, co i tak wychodzi