Wpis z mikrobloga

Hmmm, czy któraś firma wyprodukuję klawiaturę, gdzie przyciski będą z e-papierem (takim jak w czytnikach ebooków)? To byłoby idealne. Można zmieniać sobie układ klawiatury, od razu wyświetlają się odpowiednie znaki. W przypadku niektórych programów można wyświetlać funkcje. W grach też by się przydało. Nie trzeba naklejek, nakładek. Chcę polską maszynistki to pstryk i jest. Mogę sam zdefiniować wygląd klawiszy. Mogę ustawić czarne na białym, białe na czarnym.

#komputery #klawiatura
  • 5
@Beekeeper: nie jest tak, raz, że część klawiszy jest różna, a nawet literowe dwa się wyróżniają. F i J mają specjalne wypustki, żeby na dotyk określić gdzie się ma palce. Do tego cały czas operujesz na jednym zestawie graficznym znaków. Pomijając już wygodę takiego rozwiązania. I zmień łacińską na cyrlicę. Kilka pudełek z klawiszami?
@Rasteris: ale po co ktoś miałby zmieniać na cyrylicę? Moje przyciski mogę podświetlić na jaki chcę kolor. Piszę dość szybko i nigdy na wypustkach nie polegam. Dochodzi tutaj też wytrzymałość materiału na miliony kliknięć.
@Beekeeper: Podałem przykład, a też były nakładki przy grach. Przy symulatorach zaawansowanych to się przydaje. A jednak sporo osób korzysta z kilku układów. Np niemieckiego gdzie masz umlauty. I czasami musisz skorzystać z nietypowych znaków przy wyszukiwaniu.