Wpis z mikrobloga

@johny-kalesonny: ruskie zawsze nami gardziły, wiele się w tej materii nie zmieniło - nie licząc oczywiście języka, którym próbują nam dopiec. To naród, który instyntkownie kpi z innych ludzi, obwinia ich o swoje niepowodzenia. Mogą to przepuścić nawet przez pięć translatorów, a ruska maniera i tak je*ie jak para starych, znoszonych onuc.
Polak obywatelem 3 kategorii, bo przyjechali do nas uchodźcy z Ukrainy


@johny-kalesonny: fajnie sobie to połączyłeś, nikt tak nie powiedział. Polak jest u siebie w kraju obywatelem 3 kategorii, ale to nie dlatego, że przyjechali Ukraińcy, tylko dlatego że mamy taki rząd jaki mamy
@johny-kalesonny: a powiedz mi tak szczerze, nie jest tak? :D w obecnej sytuacji nic do tego nie mam, potrzebują pomocy i znaleźli u nas bezpieczny azyl, no ale nie można zaprzeczyć, że jak polak chciał podróżować, to jakieś paszporty covidowe itd, a jak Ukraińcy uciekali... ba! jak nielegalni imigranci chcieli dostać się do nas przez białoruską granicę, to ci, którzy najgłośniej krzyczeli o konieczności wprowadzenia paszportów covidowych i przymusie szczepień, sami
@Leniek: no ja nie mam np. darmowej komunikacji miejskiej, mimo że płacę podatki.
@johny-kalesonny: a ty to umiesz czytać? Napisałem że mają taką sytuację i nic do tego nie mam. Nie mam pretensji, że daje się zapomogi prawdziwym uchodźcom, ale faktem jest, że polacy są traktowani jak śmiecie w swoim własnym kraju. I nie jest to wina Ukraińców czy innych imigrantów, a naszego własnego rządu
ale faktem jest, że polacy są traktowani jak śmiecie w swoim własnym kraju


@Bielecki: Ale tutaj wprowadzasz gradację - że Ukraińcy są lepiej traktowani niż Polacy, a to przecież nieprawda. Ty gadasz o paszportach covidowych, które z tego co wiem, już dawno nie obowiązują i nie obowiązywały latem w większości krajach Europy. I tak, mieliśmy sytuację pandemiczną, ale to nie oznacza, że nagle nie powinniśmy wpuszczać uchodźców xD
no ja nie mam np. darmowej komunikacji miejskiej, mimo że płacę podatki.


@Bielecki: i dajesz jakoś radę bez tego przeżyć? Nie spakowałeś się i nie wyjechałeś na zachód?
gadasz o paszportach covidowych, które z tego co wiem, już dawno nie obowiązują i nie obowiązywały latem w większości krajach Europy


@johny-kalesonny: tego lata tak. Ubiegłego obowiązywały i był duży nacisk ze strony lewicy żeby wprowadzać i u nas. Ale jak przyszli migranci na granicę z białorusią to brak paszportów covidowych im jakoś nie przeszkadzał. Ba, im nie przeszkadzał nawet brak dokumentów potrzebnych do przekroczenia granicy. I bardzo dobrze że tych