Wpis z mikrobloga

@Adam_Prosty: i kolejny klasyczny przykład rosyjskiej kontroli społeczeństwa - odciąć ludzi od polityki, konfliktów, wydarzeń światowych. mają się interesować wyłącznie sobą i kwestiami obyczajowymi, ale tylko z punktu widzenia konserwatywnego.

a pozniej putinek wydaje sobie rozporządzenie o mobilizacji i setki tysięcy ludzi bez zająknięcia idzie na śmierć. Już wolę być "ogłupionym przez media".
@gejuszmapkt: @qwarqq: ale on ma rację.

Proponuję wam ćwiczenie - znajdźcie jakiś głośny temat, o którym rozpisują się media - i zweryfikujcie go sami, od dołu, do góry. Zobaczycie, że dużo "szokujących" wieści nie jest wcale takich szokujących, a nawet nudnych.

Ot, ostatnio mieliśmy przykład wypowiedzi Ursuli von der Leyen na temat wyborów we Włoszech. Minął niecały miesiąc i nikt o tych skandalicznych słowach nie mówi nic. Wiecie dlaczego? Bo
i kolejny klasyczny przykład rosyjskiej kontroli społeczeństwa - odciąć ludzi od polityki, konfliktów, wydarzeń światowych. mają się interesować wyłącznie sobą i kwestiami obyczajowymi, ale tylko z punktu widzenia konserwatywnego.


@qwarqq:

każdy głos negujący oficjalną narrację to ruska onuca.

zastanawiałeś się dlaczego tak uważasz? można rozmawiać w temacie wojny na ukrainie i się nie zgadzać nie będąc agentami putina?

a pozniej putinek wydaje sobie rozporządzenie o mobilizacji i setki tysięcy ludzi bez
@angor86:
niezmiernie mnie fascynuje jak szybko można wtłoczyć dowolne przekonania w głowy społeczeństwa.
80% ludzi już nienawidzi z całego serca każdego rosjanina tylko za to urodził się rosjaninem.

zwróć im na to uwagę to cię nazwa ruską onucom/agentem putina i wracają do swojej nienawiści.

ludziom można wtłoczyć dowolny pogląd i oni uznają go za swój... trochę straszne.

poczytaj komentarze tutaj:
https://www.wykop.pl/link/6866085/comment/111238751/#comment-111238751

rosjanie to zbrodniarze tylko dlatego że urodzili się w tamtym
@praisesatan:
@Adam_Prosty:
Moje poglądy na temat covidianskiej szopki pewnie są w miarę jasne a jak nie to wystarczy przeczytać kilka moich komentarzy.
Co do wojny, Ja mam swoje pogladay ale na temat wojny się nie wypowiadam. Tak po prostu. Historia pokazała że za wojną kryje się zawsze drugie dno. Tu mamy jakiś cyrk a nie wojnę tak samo był cyrk a nie pandemia i dlatego nie chce mi się nawet
@praisesatan:
to że jest to wojna rosja - ukraina nie jest przypadkiem

a rosyjskie trolle były oskarżane o szerzenie antyszczepionkowej propagandy już w 2018 roku, po #!$%@? ruscy mieli by wykładać kasę na szerzenie antyszczepionkowej propagandy w 2018r (co by mamuśka nie szczepiła brajanka na ospę bo autyzmu dostanie) to ja nie wiem. W #!$%@? pieniędzy żeby dziecko w przedszkolu ospy dostało LOL.
Zwłaszcza że zachód sukcesywnie sam dąży do pogorszenia
@Bigbluee:

Moje poglądy na temat covidianskiej szopki pewnie są w miarę jasne


Powiem ci tak - owa szopka to było piękne stadium, ponieważ z dwóch stron miałeś ludzi, którzy myśleli, ale ginęli oni w masie idiotów. Ba, sam uważam, że sposób, w jaki Polska "ogarnęła" temat pandemii był najgorszy z możliwych - jednocześnie blokowaliśmy gospodarkę oraz doprowadziliśmy do nadmiarowych zgonów.

Natomiast widziałem tak głupie argumenty antyszczepionkowców, że głowa mała. Ci ludzie
@Adam_Prosty: mnie uderza trochę taki ustawiczny brak refleksji.

Ot, weźmy takiego przeciętnego człowieka. Zdaje sobie sprawę, że istnieją clickbaity - ale z tych clickbaitów czerpie wiedzę. Wie, że media kłamią - ale akurat te media, które czyta, nie kłamią. Wie, że politycy też kłamią - z wyjątkiem tych polityków, których akurat popiera.
mnie uderza trochę taki ustawiczny brak refleksji.


@angor86:

wydaje mi się że Ci ludzie są niezdolni do refleksji, nie ten poziom mentalny, są jak dzieci którym mamusia musi powiedzieć żeby założyły szalik. Nie biorą odpowiedzialności za to co mają w głowie, nie biorą odpowiedzialności za to co robią, nie wierzą w własny rozum, ani zdolności podejmowania racjonalnych decyzji, wierzą w zewnętrzny autorytet "eksperta" z TV :)

Ekspert im powiedział że jest
on woli łykać medialną papkę grającą na emocjach...


@Adam_Prosty: Ale ich jest najwiecej i krzyczą najgłośniej, że reszta to ruskie onuce. Tak jak krzyczeli najgłośniej że reszta to antyszczpy i pozbawić ich praw i człowieczeństwa.