Wpis z mikrobloga

@framugabezdrzwi: nie mam zamiaru kupić tej książki. Serio dał takie ilustracje do "porządnej" książki? Przecież to jest kpina z czytelników.

Z mojego wydawniczego doświadczenia powiem, że jeśli nie ma dużego budżetu na wydawnictwo to trzeba szukać kompromisu np. zamiast papieru kredy i pełnego koloru do zdjęć. Daje się czarno-białe zdjęcia ale dobrze wydrukowane na papierze na którym drukowany jest tekst.

Ilustracje z Adobe Stock? ( ͡º ͜ʖ͡º
@bisu: też jej nie kupiłem, w sumie to dowiedziałem się o niej przez te jego szlaczki, więc "reklama" chyba zadziałała xD
Zdjęcie ilustracji z książki ukradłem mirkowi stąd, a zdjęcie w lepszej jakości znalazłem wklepując w google to co jest w podpisie ilustracji w książce. Chyba je znalazłem na stronie tvn, a oni je wzięli ze strony ministerstwa Litwy.
@stachuprzytelefonie @simon999 @marahin Kozak to były wydawca hip hopowy wydał między innymi pierwsze płyty TEDE, Borixona, pracował z Chada i Peja. U niego w chacie był tzw. Schron czyli prowizoryczne studio w którym powstało parę znaczących dla polskiego hip hopu albumów. Później popadł w infamię bo stał się niewypłacalny wobec swoich artystów ale po latach pogodził się z większością z nich. . Przykładowe foto z książki a jest ich od cholery.
zielonykrul - @stachuprzytelefonie @simon999 @marahin Kozak to były wydawca hip hopow...

źródło: comment_1666197917zbXnKWmCyek703URCKBfcZ.jpg

Pobierz
ale bieda już nawet KNT czyli Krzysztof Kozak największy przekręt w historii polskiego hip hopu wrzucił do swojej biografii zajebiste kolorowe zdjęcia w dobrej jakości


@zielonykrul: dlaczego przekręt? Gdyby nie gość to połowa raperów nie miałaby gdzie wydawać, bo on zainwestował w ich hajs. Po prostu kiedyś były takie czasy, że rozliczał się gotówką lub samochodem za płytę a nie procentem od sprzedanej sztuki. Niektórym się to opłaciło a innym którzy
trochę unrelated do posta OPa, ale napisałbyś coś więcej o Kozaku?


@marahin: tak jak wyżej napisałem, gość był wydawcą mniej więcej połowy sceny rapowej albo i 70% pod koniec lat 90. Wydał pierwsze dwa albumy Pei, Spawaczy, Wzgórze Ya Pa 3, pierwszych ZIP, Tede, Borixona, Veto, PIHa czy Chade. Prowadził raczej interesy w stylu zaliczek i rozliczania się za płyty kwotowo lub samochodem. W zamian za prawa do albumow. Dla tych