Wpis z mikrobloga

Kolejny dzień, kolejna odsłona #perfumywciemno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poniżej podsumowanie odpowiedzi dla zapachu „A2” z zestawu A.

@camillo1128
Opis: Lalique Encre Noire? Mam Encre Noire Sport i ten zapach bardzo mi go przypomina. Mech i drewno. Dobra trwałość. Przeciętna projekcja. Dość liniowy zapach.
Co to za zapach? Lalique Encre Noire
Mainstream/nisza: Raczej nisza.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: Lata 2001-2010

@Krzysu
Opis: Drzewne i pieprzowe otwarcie. Później lekko wyczuwalny irys, ale nie jest przytłaczający jak np. w VUI. Bardzo słabe parametry na mojej skórze, zniknął szybko. Kompozycja bardzo "na czasie", więc zgaduję rok wydania 2017-2020. Zapach pachnie tanio i mainstreamowo.
Co to za zapach? Zgaduję: Givenchy Gentleman edt Intense
Mainstream/nisza: Raczej mainstream.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: lata 2017-2020

@Bercik_Van_Fafaq
Opis: Otwarcie mocno alkoholowe, po chwili robi się dość ziołowo , taka słabsza wersja Amolu :D dość gryzące są te zioła. Mięta ? Projekcja średnia, trwałość mam wrażenie też.
Co to za zapach? Nie mam pojęcia co to może być pierwszy raz wącham coś takiego.
Mainstream/nisza: Chyba mainstream.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@CheapiesLover
Opis: Pierwszy kontakt - żywiczność cyprysa, po chwili zapach ugaszonego ogniska pozbawiony prawie zupełnie ostrego aromatu dymu. Z bliska momentami wyraźnie wyczuwalna nuta przesuszonej, dopiero co zroszonej wodą ziemi (pylistość+piwniczna wilgoć i stęchlizna). Dd - Drzewny, kwaśny i suchy aromat wetywerii wyraźnie zauważalny. Jako ciekawostka: próbkę porównałem ze swoją odlewką EN - lekko świeża marchewkowość w tym zapachu jest dużo wyraźniejsza, wnosi nieco owocowości i sprawia, że zapach jest mniej mroczny (ziemistość i nuta ugaszonego ogniska są dużo słabiej zauważalne). Nuty: Cyprys, wetyweria.
Co to za zapach? Lalique Encre Noir
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2000

@Paayor
Opis: Europejski arab, delikatnie przyprawowy, delikatny oud, trochę słodyczy (korzenne nuty?), ale nie dusi w taki sposób jak arab. Można go sobie użyć na daily, Jak na moje to coś bardziej niszowego. Cenę ciężko ustalić, ale może to być jakiś swiss arabian za 1zł/ml. Zapach bardzo fajny jak ktoś lubi te klimaty, ja lubię. Tylko projekcja wydaje mi się sporo słabsza niż typowego araba, więc to na minus. Na kobiecie bym go nie widział, dlatego zapach męski. Zapach 6,5/10. Projekcja 5/10
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Pół nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2000-2010

@MalinowyMarian
Opis: Otwarcie mocno pieprzowe, trochę cytryny, bergamotki. Przebijają się migdały. Później dużo syntetyczności gdzieś z tyłu „lakier do drewna”, osadza się na skórze i kończy ciepłym pudrem.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010

Recenzja mojej różowej
Opis: Pierwsze wrażenie - Mężczyzna szykuje się na wieczorną randkę, myje dokładnie całe ciało, czyści buty, zakłada na siebie słodkie perfumy. Śpiesząc się na randkę, lekko się poci i chcąc pomodlić się o pomyślny wieczór, zachodzi do kościoła, gdzie zostaje lekko przydymiony kadzidłem. Takiego wącha go kobieta. Dla kogo? Niepewnego mężczyzny, który chce dodać sobie trochę animuszu.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: Lata 81-90
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – A2


Mainstream/nisza: Nisza (??)
Cena: około 400 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 7,6/10 parfumo, 4,23/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2001-2010 (premiera 2010)
Nuty: Cedr Virginia, Drzewo sandałowe, Cyprys, Pieprz madagaskarski, Wetyweria, Drzewo gwajakowe, Agar (oud), Kadzidło, Drewno kaszmirowe, Gałka muszkatołowa, Bergamotka, Kminek, Paczula

#perfumy
  • 5