Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zna grę na PC - symulator nauki jazdy, która faktycznie pomogła mu się podszkolić przy jednoczesnym chodzeniu na kurs nauki jazdy? Tylko proszę o opinii z własnego doświadczenia, bo symulatory do zainstalowania na PC to sam potrafię znaleźć w internecie. :P Ciekaw jestem czy któryś z nich faktycznie pomaga w nauce.

#prawojazdy
  • 9
  • Odpowiedz
@aleksc: sluchaj, ja nawet miałam w szkole jazdy symulator taki prawdziwy. Czy mi pomogło? Raczej nie. Na pierwszych jazdach byłam i tak zielona, zwłaszcza jeśli chodzi o wyczucie samochodu. To samo widzenie znaków, sytuacje na drodze. Jeśli miałbyś coś kupować specjalnie, to według mnie bez sensu.
  • Odpowiedz
@aleksc: wiesz, to jeszcze ma sens jakby nad Tobą stał instruktor. Mi symulator włączała babka i szła na kawę, więc nie miał kto nadzorować błędów. Ale ja nie dopłacałam do tego nic. Gdyby mi dali instruktora to na pewno coś by dało, tak po czasie myślę
  • Odpowiedz
@aleksc: Ja na PC nauczyłem się lepiej operować pedałami i dźwignią zmiany biegów w grze Euro Truck Simulator 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale cały zestaw kosztował mnie ok. 1.600 zł (nie, nie był kupowanym z myślą o nauce jazdy).
  • Odpowiedz
@aleksc: Ja sobie „jeździłem” po street view, żeby wyrobić sobie nawyk patrzenia na znaki czy wjeżdżania na odpowiedni pas.

Samochód każdy prowadzi się inaczej, więc do tego symulator ci się nie przyda
  • Odpowiedz