Wpis z mikrobloga

W sumie, to każdy kto popiera zielonych ma chyba iq równe meduzie.
W sensie jak najbardziej rozumiem, że można mieć własne ulubione postacie, ale jak ktoś ich popiera politycznie to chyba tylko pozostaje współczuć xD Bo to tak jakby popierać Lannisterów a nie Starków. Jeszce manipulują tego biednego Aegona, który nie ogarnia co się dzieje xD
Są uzurpatorami, wiarołomcami, psycholami i mordercami co wywołali najbardziej krwawą wojnę domową w historii Westeros. Jak widzę ich na ekranie to mi ciśnienie skacze - szczególnie jak widzę Otto. Ale odcinek bardzo mi się podobał, bardzo ładna muzyka, pobudzjąca napięcie. Ucieczka na Meleys też spoko, jak dla mnie, mogłaby ich tam spalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#houseofthedragon #got #gameofthrones
  • 27
  • Odpowiedz
@Niezgodny: Ambicja kierowała każdym z głównych bohaterów, każdy z nich był przeciez w stanie się zawinąć z Westeros - a jakos nikt tego nie zrobił (co za problem dla takiego Aegona, by wsiąść na smoka i zniknąć), no ale to dygresja.

Co ja Ci mam tłumaczyć, tradycja przeciwstawiona jej łamaniu (choćby potencjalnemu) jest całkiem niezłą bronią w społeczeństwie, które ją od lat kultywuje. Swoją drogą myślę, ze to kwestia o
  • Odpowiedz
@wieniedikt_jerofiejew: No to się nazywa odwrócona retoryka. Ja ci mówię o oczywistych wadach zielonych, a ty odbijasz piłeczkę klasycznym: Ale wy też! No nie, sytuacja jest zupełnie inna. Prawa Rhaenyry do tronu to nie ambicja, tylko PRAWA, nadane jej przez ojca-króla, stricte jedynej osoby mającej moc takie prawo ustalić. Ambicja zielonych, by posadzić gwałciciela, rozpustnika i ogólnie zepsutego człowieka na tronie władającym Sześcioma Królestwami to po prostu ambicja, a bez
  • Odpowiedz
@Niezgodny: No Ty mi o roszczeniach Czarnych, to ja Ci o roszczeniach Zielonych, nikt inny już nam nie pozostał (poza Larysem, ale cholera wie co z nim będzie). Mi pozostaje tylko podkreślić, że działanie Viserysa jak najbardziej mogło się spotkać z oporem społecznym i jako takie uważam je za przedwczesne i błędne. Obie strony konfliktu są mi - w przeciwieństwie do Ciebie - dość obojętne (z jednej strony lubię Corlysa
  • Odpowiedz
ale jak ktoś ich popiera politycznie to chyba tylko pozostaje współczuć xD Bo to tak jakby popierać Lannisterów a nie Starków.


@Filippa: przecież lannisterowie byli bogaci, mieli popsrcie wielu wielkich rodów a Tywin to najpotężniejszy lord w Westeros
Najlepsza partia polityczna, w świecie gry o tron nie ma demokracji, glosuje się na wygranego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Espada97: Masz w książkach napisane, że Aegon jest gwałcicielem i lubił sobie molestować dziewczyny Xd
Więc Aegon jest gwałcicielem, i pijakiem bo napisał tak sam autor książki
  • Odpowiedz