Wpis z mikrobloga

@jayfly: Taak, słyszałem kiedyś takiego fejczura, że indyki lepsze bo ich się nie faszeruje tak bardzo antybiotykami, młody byłem więc uwierzyłem na słowo.
Ze dwa lata później się natknąłem na badania w których stwierdzono, że mięso indyków ma w sobie dużo więcej antybiotyków niż kurczak.
ale tu najlepsze :

https://potreningu.pl/artykuly/dietetyka-i-zdrowe-odzywianie/mieso-indyka-jest-zdrowsze-bo-indyki-nie-toleruja-antybiotykow-6698

Podsumowanie

Nic nie wskazuje na to, by mięso indyka różniło się w jakikolwiek sposób pod względem zawartości antybiotyków. “NIK potwierdza, że problem istnieje. Jak czytamy w najnowszym raporcie, aż 70 procent hodowców zwierząt z woj. lubuskiego objętych monitoringiem wody i pasz, stosowało antybiotyki, a w przypadku indyków i kurcząt rzeźnych odsetek ten przekraczał 80 procent hodowli“.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vaillant: ty się śmiejesz, ale ja tak się dałem nabrać w Czechach. Pečené file s bazalkou, bramborové pyré. Tak myślałem że to pierś z kurczaka z bazylią i ziemniakami... A dostałem filet rybny ;/ niby tyle lat tutaj żyje, a nie wiedziałem, że filety to tylko z ryby mają.