Wpis z mikrobloga

Może to #!$%@? bez sensu ale autentycznie #!$%@? mnie jakich manipulacji dopuszcza się @BayzedMan o starlinkach. Więc napiszę parę faktów o których ten oto pan nic nie mówi a z pewnością o nich wie
1. Pierwsza partia stralinków została wysłana we współpracy z USAID. Wysłano 5tys terminali, 3670 przekazało spacex za darmo. USAID dodatkowo zapłaciło za dostawę na Ukrainę. Te 3670 terminali od sx było wysłane z 3 miesiecznym pakietem "unlimited data". Według spacex taki stan rzeczy dalej jest utrzymywany i starlinki na ukraine wykorzystują 100% swoich możliwości. Abonament za całe 5tys pokrywa spacex nigdzie nie na informacji żeby USAID pokrywało te koszty
2. Orlen przekazał 5tys terminali. Janusz cieczyński deklaruje że elementem współpracy z spacex było że abonament miesięczny na tą partię nie będzie naliczany
3 janusz cieszyński deklaruje że polska przekazała 11,7 tys terminali 6,7tys jest pokrywanych w 100% przez polaków razem z miesięcznym abonamentem
4. Na Ukrainie są wolontariusze którzy kupują na własny rachunek tą usługę. Sprytny @BayzedMan wymyślił sobie a raczej polączył jedną historię z drugą, że terminale kupił rząd a rachunek pokrywają ukraincy. Otóż nie, jest to sprzęt zakupiony przez wolontariuszy i w pełni przez nich opłacany

Czy więc spacex przekazał wszystko za darmo ? Nie, współpracował i współpracuje z różnymi podmiotami
Czy więc spacex na tym zarabia ? Nie, ponosi dodatkowe koszty utrzymywania infrastruktury przy życiu. Rosjanom zajeło kilka dni wyłaczenie satelit viasat. Starlinka nie zdołali jeszcze pokonać

#ukraina #elonmusk #wojna #spacex #rosja
  • 15
  • Odpowiedz
@knsk1: A sprawdź ile ich Starlink kroi miesięcznie za usługę. Bo widziałem przelewy Ukraińców (wrzucali screeny) i wychodził abonament taki sam, jak dla statków. Czemu mieszkaniec Przemyśla ma to 5 razy taniej? Czemu za terminale płacono 3 razy drożej, niż ma jakikolwiek Polak, który je zamówi? Oczywiście, SpaceX dopłaca póki co do interesu i sprzedaje terminale poniżej kosztów produkcji, a abonament też nie pokrywa kosztów operacyjnych. Ale wychodzi na to, że
  • Odpowiedz
@knsk1: Latały po twitterze dowody wpłaty jak była ta afera. Ktoś sprawdził cennik i wyszło, ze te osoby/organizacje płaciły abonament jak za statki. Nie mam pojęcia czy to znajdę teraz, bo ciężko się szuka screenów.
  • Odpowiedz
@knsk1: @Nemrod: elom twierdzi, że wyższy koszt jest związany z innym rodzajem uzytkowania- przemieszczanie się i też więcej pracy mają przy zabezpieczaniu tego przed atakami Rosjan.
  • Odpowiedz
Latały po twitterze dowody wpłaty jak była ta afera. Ktoś sprawdził cennik i wyszło, ze te osoby/organizacje płaciły abonament jak za statki. Nie mam pojęcia czy to znajdę teraz, bo ciężko się szuka screenów.


@Nemrod: @knsk1:

to lepiej znajdź te faktury bo zdajesz sobie sprawę, że Starlink Maritime to 5000 USD miesięcznie a sam sprzęt kilka razy więcej i to są zupełnie inne terminale niż te lądowe (
  • Odpowiedz
  • 6
@Nemrod @knsk1nic nie da się z tego wyczytać poza tym że obciążenie wynosi 600 USD, ale nie jest napisane ani za jaki okres ani na ile urządzeń. Wychodzi że to może być za starlink premium ale na pewno nie maritime gdzie (jak pisałem wcześniej) miesięczna opłata to 5000 USD
  • Odpowiedz
@Nemrod: no ale tam nie ma nic o oplacie jak dla statków
zaryzykuje stwierdzenie że pewnie by niezapomniała wspomnieć że spacex kroi prawie 100x więcej niż za normlną usługę xd
  • Odpowiedz
@Nemrod: Kroi więcej, bo użycie jest większe. Tam z jednego terminala korzysta wiele osób. Jeśli wojsko, to pewnie przesyła filmy itp. Terminale są dużo bardziej obłożone niż jakby ktoś sobie oglądał Netflixa.
  • Odpowiedz
@knsk1: Przepraszam. Generalnie nie przeczytałem wszystkich wpisów, na liście wyskoczyły mi tylko te ważniejsze i się odpaliłem. Później doczytałem, jak bardzo źle Cię zrozumiałem. Miałem problemy z połączeniem, nie działał przycisk wyślij i sądziłem, że ten wpis nie poszedł. Gdyby tak było skasowałbym go. Mea culpa. Przepraszam i posypuję głowę popiołem.
  • Odpowiedz