Wpis z mikrobloga

@Czapelek: ja nie mogłem wyjśc poza 3200Mhz na R7 i B550 a tu o taki słabym cpu i płyta. Dlatego bezpieczna wartość która będzie działać to 3200 (która będzie na pewno działać stabilnie). Widziałem i 3600 na cl16. Wyżej już nie jest pewne. Co gdy będzie mu crashować? Pisze o Tym i producent i każdy użytkownik tego połączenia. Co z tego, że startował na 3733 skoro za 20 minut w grze
@Czapelek: Cep to jestes Ty. Widocznie za mało ich zrobiłeś. Doinformuj się ośla łąko o kontrolerze pamięci w cpu. To że na np 3600cl16 na 100 maszynach będzie chodzić poprawnie to nie znaczy, że na kolejnym będzie działać poprawnie.
@nandrolone: 3200 będzie ok chodziło mi coś więcej niż standardowe 2666 , wiec jak tak to git. Ma być szybciej ale przede wszystkim ma być stabilnie.

Z tych dwóch płyt co lepsze Gigabyte czy Asus bo raczej większych różnic nie widzę? Procesor ani karta grafiki nie będą kręcone. Docelowo w zestawie będzie Rzyen 5 3600 , 1050Ti, 16 gb ram...
@Czapelek: Ty napisałeś jako pierwszy, żem cep . ¯\_(ツ)_/¯
@nandrolone Masz prawo zwrotu także możesz przetestować 3200, 3600 i wyższe. Pytanie po co? Masz tyle pieniędzy? Będziesz grał? Do pracy Ci potrzebne mega szybkie pamięci? Bo jesli nie to weź te co poleciłem i zapomnij - kosztują ok 300zł zaś 3600 już sporo więcej.