Wpis z mikrobloga

HELP - bo nie wiem co picknąć.... Mam do wyboru:

- Renault Scenic III (2011r 1.6 diesel 130 KM) Full ok wyposażenie ALE: Srebrny metalik, i diesel (boi się, bo auto do miasta, włączać/wyłączać....)

- Renault Megane III (2011r 1.5 Diesel 110 KM) To samo wszystko tylko jeszcze 110 koni - czyli słabsze, a to jednak kombi ;/

- Opel Astra kombi (2011r 1.9 Diesel 120 KM) Wysposażenie ok + premium (dach panorama i xenony) no i ma ten lepszy diesel bo 1.9 (nie tak awaryjny jak 1.5) ALE ZAŚ BRZYDKI, no bynajmniej tył - jakby wyciosany ;/

CO WYBRAĆ MIRKI ?!?!?! PS musi to być rok 2011 i cena do 35500zł albo 2010 do 28000.... Jc (bo wiem że 20 tyś biore 2008 super extra itd...)

#auta #auto #pytanie #kiciochpyta
CarlosIrwinEstevez - HELP - bo nie wiem co picknąć.... Mam do wyboru: 

- Renault Sce...

źródło: comment_CKgBoqWIARzcJQ3Yi1O0BNKdD2u2prHT.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Svetlan: Serio to Ci się podoba najbardziej ? http://img04-otomoto.sogastatic.pl/C31807906_3.jpg Moim zdaniem nie ma przytyku do Meganki AKA: http://img03-otomoto.sogastatic.pl/C30836568_13.jpg

Z awaryjnością jest mniej więcej tak jak pisałem - te silniki 1.5 Diesla lubią się #!$%@?ć (a diesel - woha jakie koszty wtrysków itd) tym bardziej że to diesel do miasta (dużo zapalania itd, nie na długie trasy. Tho 1.9 jest już lepszy). Jako samo auto to Megane jest top 2 w bezpieczenstwie
  • Odpowiedz
@Carlos_Irwin_Estevez:

scenica bym brał. 130 kucy starczy do tej małej krówki, gen2 był bardzo przyjemny w jeździe. Megana gen2 1.5 100 kucy jest strasznie słaby(ale pali 5.5 w miescie)

opli nigdy nie brałem pod uwagę, no może poza insignią, ale to nie mój pułap
  • Odpowiedz
@DonGrzechu: Słuchaj - miałem Meganke kombi I w 1.6 Benzyna - nie do #!$%@?... A skakałem po rowach pare razy, tanie części, tanie naprawy - bardzo bezpieczne i jeździłem ja sam po jakimś typie z DE przez 10 lat - praktycznie zero awarii.... więc prosze Cię z takimi opiniami....

@kubakabana: Chodzi o to że 1.5 Dci jest najgorszy - najbardziej awaryjny. 1.6 i 1.9 - już sporo mniej

@Svetlan:
  • Odpowiedz
@Carlos_Irwin_Estevez:

No jak uważasz, za piękny to nie jest. Ale jak dla mnie najpraktyczniejszy z tych. Ta megana w kombi też przyzwoita, ale silnik dla mnie byłby za słaby. Astra wygląda jak typowy opel, kiedyś jeździłem Astra II to wspomnienia mam tragiczne(nawet fordem ka lepiej sie jeździło)

mazd szukaj na mazdowym forum. chcesz to pytaj, sam jeżdzę 6, ale w 1gen :D Ale mazdy nie kupisz w tym roczniku w takiej
  • Odpowiedz
@Svetlan: Ta... No i dokładnie - tutaj wszystkie są w ocynku (a parking w mieście - nad gołym dachem - ała)

@LaTuaOmbra: Nie, własnie ide w miasto znaleźć taką i się tym też zasugeruję :)

@DonGrzechu: Tak, ta ponoć jest najlepsza z wszystkich 3 gen, później była jedynka, a najgorsza (choć nie zła) 2'a

@rdy: True - Meganka odpada - bo ten silnik faktycznie słaby :(
  • Odpowiedz
@Carlos_Irwin_Estevez: Bier Opla ;p

Jeśli interesują Cie koszty utrzymania, to Astra wyjdzie napewno najlepiej - prosta konstrukcja, proste zawieszenie, niektóre części pasują jeszcze z starszej Astry G. Silnik najbardziej pewny ze wszystkich - silnik JTD Fiata z inną pokrywą. Naprawi Ci to każdy jeden, nawet idiota, części kupisz w ASO Opla, Fiata, albo byle gdzie. I nie śmiej się że z Fiata. To są wyjątkowo udane silniki, ilu to już się
  • Odpowiedz
@iridium: Masz racje, ale @Pociety151900: też #!$%@? dobrze pisze ;/ Tymbardziej że ten opel ma lepsze wyposażenie - bo mimo iz Scenic ma full to Astra ma to smao + Xenony i panorame.... Tylko że ta przestrzeń... no i wygląd.

Co do spalania to Scenic weźmie 7L (to sa bardzo oszczędne jednostki), astra 6.5L... Więc dużej różnicy nie ma, a Scenic ma 10 KM więcej i wygodniejszy... Na osiągach mi
  • Odpowiedz