Wpis z mikrobloga

Mam dylemat, brać 4 letnie obligacje (zależy mi na odsetkach wypłacanych) czy rotować lokatami co 3-6 msc? Ktoś miał podobny dylemat i doszedł do ciekawych spostrzeżeń? Widzę ,że lokata najwyższa aktualnie jest aż na 8,2%.

Mam oszczędności, które możliwe że będę chciał wypłacić także to nie jest kasa na zasadzie niech sobie leży do emerury.

#inwestowanie #lokaty #obligacje #obligacjeskarbowe #inflacja
  • 9
@as92: niby są obligacje indeksowane inflacja, ale ja mysle, ze jakbym kupil teraz to za rok dopiero odczyt bedzie brany i mysle, ze spadnie do tego momentu inflacja i moze byc strata wzgledem lokaty. Sam już nie wiem. A mieszkania wydają Ci się pewne? Nie jebnie to?
@zeddt: no obligi 4letnie trwają 4 lata i tyle najlepiej je trzymać, jeśli będziesz potrzebował ich wcześniej to rozważ lokaty, jak 4 lata to COI, chociaż EDO lepsze, chyba ze koniecznie chcesz odsetki wypłacane
@zeddt jeśli sądzisz, że w 2023 inflacja spadnie poniżej 8% to bierz lokaty, jeśli nie wierzysz rządzącym to obligi. W sumie teraz obligi masz na 7% więc po roku sam zdecydujesz czy wskoczysz na rozliczenie inflacyjne czy jednak przedwczesny wykup i wyjdzie prawie to samo co na lokacie