Wpis z mikrobloga

@missioncritical: Symbolike można wybrać. Nie wybrali stricte narodowej, nie wybrali barw.

"Krytycy zwracają ponadto uwagę, że element emblematu pułku stanowi kojarzony z neonazizmem symbol Wolfsangel (dawniej również Czarne Słońce)[21][22]. Sama brygada twierdzi, że emblemat to symbol tzw. Idei Nacji[1], który jest używany przez ukraińską radykalną prawicę od początku lat 90. XX wieku[23]. Członkowie ruchu przekonują, że symbol stanowi połączenia liter „I” oraz „N”. Ma on oznaczać stawianie celów narodowych nad
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś w naszej części Europy używa takiej symboliki i próbuje nadać jej inne znaczenia. No cóż to tak jakbym ja w Stanach nałożył biały kaptur z otworami na oczy i opowiadał na Bronxie że to cosplay duszka Kacpra.


@lorddonovan: sam przytoczyłeś wyjaśnienie, dużo lepsze nawet od mojego, ale będziesz szedł w zaparte. Ukraińcom te symbole nie kojarzą się z nazizmem i tyle.
  • Odpowiedz
@missioncritical: No szkoda, że nam się kojarzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe, że tworząc nowy symbol wzorowali się akurat na takim... No ale pewnie rodzimowierstwo, symbol szczęścia itd
Ciekawe też, że nigdzie w internecie nt. tej idei nie idzie nic znaleźć...
  • Odpowiedz
No szkoda, że nam się kojarzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe, że tworząc nowy symbol wzorowali się akurat na takim... No ale pewnie rodzimowierstwo, symbol szczęścia itd

Ciekawe też, że nigdzie w internecie nt. tej idei nie idzie nic znaleźć...


@lorddonovan: no szkoda, ale to ani nie jest wina ani problem Ukraińców. W tym rzecz (
  • Odpowiedz
@missioncritical: dzięki za przypomnienie mi, że dyskusja z randomami w internecie nie ma sensu. Napisałem tylko ze należy pomagać Ukrainie ale mądrze i z zachowaniem własnej godności. Tyle wystarczyło żeby zostać zaliczonym do ruskich trolli. Ale wisienka na torcie jaką zafundowaleś aż mnie rozbawiła. Gdy zarzucileś oponentom, że zmieniają temat i dopatrują się na siłę jakiś symboli, po czym sam wyleciałeś z jakimiś starożytnymi hindusami.
Puknij się w głowę i
  • Odpowiedz