Wpis z mikrobloga

#gorymalgorzaty #gorynews #nangadream #justiceforall #simonemoro #jandlugosz #cytatgorski

Witajcie Moi Drodzy ponownie.

Pod Nanga Parbat lenistwo, rozpusta, odpoczynek i czekanie na lepszą pogodę.

Nasi Panowie:

Paweł Dunaj napisał ostatnio:

"Uwaga fresh newsy - mamy się dobrze wszyscy jesteśmy w bazie w Lattabo - niepogoda zmusiła do odwrotu"

Simone zaś szaleje na fb, szaleje na Twitterze. Na swojej stronie wczoraj umieścił info:

"8 Grudzień 2014 - "Po nocy w obozie 1 na 5100 m, jesteśmy z powrotem do Base Camp. Dziś jest dzień odpoczynku poświęcony na prysznic i do pracy przy komputerze, aby kontynuować pisanie mojej nowej książki ;-)."

Dzisiaj zaś zamieścił zdjęcie z bazy obrazujące panującą pogodę [zdjęcie na dole].

Podobno dzisiaj lub jutro [niepotwierdzone info, a raczej źródło] pogoda ma się wreszcie poprawić.

INNE NEWSY:

- O Simone i naszym Tomku oraz ich działaniach pod Nangą możecie dzisiaj przeczytać w Dużym Formacie, skrót artykułu , pełna wersja w kioskach ;) (albo na stronie za opłatą].

- POWSTAJE FILM o zakopiańczykach i ich udziale w wyprawy w Himalaje. Reżyserem filmu będzie Jerzy Porębski, który cały czas powiększa swój dorobek filmów górskich [najwięcej z nich jest o ratownictwie górskim]. W filmie będzie sporo oczywiście o Maćku Berbece, zakopiańczyku, ratowniku TOPR, który zginął w zeszłym roku na Broad Peaku. Większość bohaterów filmu to również ratownicy. link do artykuły i rozmowy z Jerzym Porębskim - warto się zapoznać, gdyż Jerzy sporo mówi o zbieraniu informacji do filmu, założeniach etc.

- przypominam, że 10 stycznia, czyli jutro wyrusza polska zimowa wyprawa na Noszak z Olą Dzik

- przypominam również, że 14 stycznia odbędzie się w warszawie spotkanie z Krzyśkiem Wielickim- tematem będzie zimowe wejście na Everest. Szczegóły podawałam w poprzednim wpisie

A na koniec coś, co zamierzam dodawać już pod każdym wpisem:

Cytat górski na dziś: dzisiaj wiersz Jana Długosza, wybitnego taternika, alipnisty

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan Długosz (1929-1962)

Za późno...

"To tylko błysk,

To tylko szmer,

To tylko ćwierć sekundy!

A już krzyk

I haka dźwięk,

Koniec ostatniej rundy.

Myśl? na nic.

Myśl? po co?

Za późno.

Szkoda, że

Promień zgasł.

A potem już ciemność...

Może blask...

Czy tak?"
hellyea - #gorymalgorzaty #gorynews #nangadream #justiceforall #simonemoro #jandlugos...

źródło: comment_eUqDaFTQQmHIH8DCqh3LhWEZ9iLVCAH6.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@hellyea: własnie przeczytałam wspomniany we wpisie artykuł o Simone i Tomku- świetny tekst, warto zakupić :) straszną sympatie budzą nasi panowie, szczególnie Tomek, z którym najwięcej się w sumie w prasie rozmawia- jak już wspomniałam wcześniej, przypomina mi niesamowicie Kukuczkę, a ich wyprawa to styl z dawnych lat. Simone za to to ułożony facet, który nauczył się, jak na tym wszystkim zarabiać, ale nie zgłupiał od tego, po prostu jest fajnym
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś jest zainteresowany tylko w/w artykułem w Dużym Formacie to jest opcja by nie płacić horrendalnego abonamentu PIANO (9,90 zł na 7 dni).

1. Wersja najtańsza tzn. za free. Zamówić subskrypcję GW w Amazon.com (http://www.amazon.com/Gazeta-Wyborcza/dp/B0060AFU8G) - pierwsze 14 dni jest darmowe, i wysłać plik do aplikacji Kindle na Androida (wymagana rejestracja na Amazon + aplikacja na Andku). Jeśli ktoś posiada Kundelka, wygodniej będzie skorzystać z czytnika. Z subskrypcji można zrezygnować
  • Odpowiedz
@Duri: dziękuję za rady, na pewno innym się przydadzą, ja niezorientowana w tych tematach :) więc nam się dobre uzupełnienie newsa zrobiło. Ja kupiłam wersję papierową, bo jestem chomik- więc sobie zatrzymałam tylko te dwie strony i siup je po przeczytaniu do mojego składziku :)

miłego czytania ;)
  • Odpowiedz