Wpis z mikrobloga

mirasy z #budownictwo wezcie pomozcie :D Chcialbym samemu postawic scianke z plyty GK, ale nie moge profili sufitowych przymocowac do stropu, bo górą idzie masa rur ( lokal usługowy, loftowy ). Zupelnie sie na tym nie znam! A niestety musze liczyć kesz. Czy jakiś mykens, zeby wykorzystac wieszaki montazowe wchodzi w gre? cokolwiek innego? Przesylam mega uproszczony rysunek pogladowy, pomocy! Tak sobie mysle, ze podobny "mykens" sie robi przy laczeniu sufitu podwieszanego i sciany, ale ja nie chce podwieszac :)
Pobierz
źródło: comment_1665769350w2EL6C8FoQKIN90NEZTysG.jpg
  • 6
@riotwarrior: no chyba że zmocujesz belkę drewnianą od ściany do ściany i do niej profil ale górą i tak zostanie dziura między rurami więc tak nie do końca podzielisz pomieszczenie. Zresztą miało by to sens dla niewielkiej ścianki 4-5m długości maks, ewentualnie zastrzały do sufitu co kawałek by ustabilizować tą belkę
@riotwarrior: wiem jak to zrobić ale nie wiem jak to opisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spróbuję tak: dajesz profil od góry tyle ile masz miejsca do sufitu, tniesz dystanse z tego samego profilu i od dolu na wysokości jaka ci pasuje też dajesz profil. Analogicznie do podwieszonego sufitu z półką na LED.

Kapisz?