Wpis z mikrobloga

Wrzucam kilka zdjęć z wczorajszej wycieczki na Jagnięcy Szczyt.

Było tak pięknie, ze brak mi słów. W ogóle mam tak, ze co pójdę w #tatry to to miejsce, w którym akurat jestem wydaje mi się najpiękniejsze na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warunki super, pogoda idealna. W którymś momencie schodząca grupa Słowaków nas straszyła, ze wieje i mamy zawrócić, ale chyba jacyś dowcipnisie bo wiatru prawie nie było. Na szczycie siedziałyśmy prawie godzinę, tak było przyjemnie. Śniegu trochę miejscami, większość turystów w raczkach, my i kilku innych w rakach i bez byłoby ciężko aczkolwiek pewnie dałoby radę z odrobina farta. Śnieg w drodze na górę był idealny, mokry, lekko zmrożony, raki wchodziły idealnie. W druga stronę już gorzej bo się sypał i wyjeżdżał spod nóg, ale bez dramatu.

Ale zakochałam się w tej gorze ze zdjęcia, ta ściana jest cudowna, Mały Kieżmarski Szczyt. Wiec mam cel, chodzić i uczyć się wspinać tak długo, aż nie będę w stanie tedy wejść ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakieś 10 lat myśle XD

#tatry #gory #slowacja #chwalesie i trochę #fotografia bo uważam, ze piękne jest to zdjęcie

Oraz wołam @izumo22 do zdjęć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rudyba - Wrzucam kilka zdjęć z wczorajszej wycieczki na Jagnięcy Szczyt. 

Było tak p...

źródło: comment_1665743403BoMbkJzgZvETmaxMbUk8GV.jpg

Pobierz
  • 43
Mały Kieżmarski Szczyt. Wiec mam cel, chodzić i uczyć się wspinać tak długo, aż nie będę w stanie tedy wejść ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakieś 10 lat myśle XD


@rudyba: ona raczej hardkorowa do wspinania jest, ciągle coś się tam wali, ostatnio był wielki obryw. Latem się nie nadaje, a zimą (nie wiem jak po oobrywie) dla szybkich i z tolerancją dla ryzyka ;)
@rudyba: Birkenmajer na południowej ścianie był całkiem spoko. Nie byłem na północnej ścianie (nie wspinam się zimowo), ale to bardziej przygodowe i niebezpieczne niż trudne ;) a wspinanie polecam, chociaż dość depresyjny sport :D
@pilot1123: Właśnie chce zacząć, to możesz rzucisz jakaś rada jak to zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) póki co mam pomysł aby pójść na Mnicha z przewodnikiem, bo wyczytałam, ze tam są drogi dla żółtodziobów, i tam zobaczyć czy to w ogóle aktywność dla mnie :) bo wejść to ja wejdę wszędzie, gorzej z zejściem XD
@pilot1123: Kurde naprawdę? To mnie zmartwiło, bo na ściance byłam kilka razy i wydawało mi się to okropnie nudne. Ale może inaczej będzie z instruktorem, który mi powie co i jak.

Zjazd, zejście, chodzi o lek przy ruchu w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pilot1123: Póki co nie. Nawet nie wiem jak się za to zabrać, bo jestem kompletnie zielona. Te trzy razy na ściance to kilka lat temu z koleżankami. Już nic nie pamietam z tego