Wpis z mikrobloga

@Wappyn: a ja właśnie się wkurzam i to nie przez 700 zł w plecy z 2500 zainwestowanych xd tylko że ta technologia miała być czymś więcej i jej nie ma prawie w ogóle. Miał być niepodrabialny system głosowania w wyborach w jakimś państwie i się wycofano z tego. Miał być system do rezerwacji stolików w knajpach i dupa. System zabezpieczania aut i też cisza. Z tego co widziałem to jakieś
  • Odpowiedz
@Wappyn ludzie których znam to grono od prawników, lekarzy, biznesmenów i inżynierów, aż po ludzi których znam od gimnazjum i stali się bezdomnymi ćpunami. Dobrze dobieram sobie znajomych, bo nikt nie jest mlm/krypto naganiaczem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wappyn: a do czego ten blokczajn się przydaje? To jest zwykła baza danych do tego mało praktyczna i. Raczej instytucje nie będą korzystały z publicznego łańcucha tylko prywatnego a tutaj już nie masz pewności czy sobie nie zaimplementują możliwość edycji bloków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: też podchodzę do tego trochę jak do nft które miało być rewolucja. patrzę z punktu widzenia programisty. Szlag by mnie trafił jakbym miał w tym trzymac dane i nie wiem czy jest łatwo skalowalne. Dlatego nie umiem sobie wyobrazić realnego zastosowania. Axa zrobiła na tym wypłatę odszkowan za opóźnienie lotu ale to można zrobić na jakiejkolwiek bazie
  • Odpowiedz
@Euphor: Masz jakiś merytoryczny argument? Bo ja mam i jak chcesz to możemy podyskutować o decentralizacji i niezmienności blockchainu na podstawie ethereum i cofnięcia bloków bo komuś się palec omsknął w kodzie.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: No jak walisz teksty, ze to spekulacja to ja mam tylko jeden merytoryczny komentarz xD no wrzuc ten swoj przyklad, bo widze ze bardzo chcesz cos udowodnic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz