Wpis z mikrobloga

Ostatnio interesowałem się pergolami na taras na ogrodzie. Myślałem o zbudowaniu samemu, ale też przeglądałem gotowe rozwiązania - zależało mi na tym, aby zimą pergola nie ograniczała dostępu światła w pomieszczeniu, natomiast latem mocno blokowało promienie słońca. Ceny są niesamowite. Pergole aluminiowe z rozsuwanym materiałem (silnik) jako dach dla wymiarów 5,5m x 4m to koszt z montażem 40k - 50k zł. Jeśli do tego dołożyć refleksowe po bokach to dodatkowe 12k - 17k zł. Z czego to wynika? Sam materiał to raczej nawet nie połowa tej ceny. Czy ktoś z Was montował takie coś?
Dodaje zdjęcie poglądowe jak takie coś wygląda.

#taras #ogrod #budujzwykopem #ogrodnictwo
kulawyRys - Ostatnio interesowałem się pergolami na taras na ogrodzie. Myślałem o zbu...

źródło: comment_1665684796I2eZqir01JLCMNd4t3C1bS.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@markhausen: @kulawyRys: 14k to na pewno nie... sam interesowałem się tematem w trakcie budowy w 2018. Wtedy full opcja tj pergola o wymiarach 5x4 z ruchomymi lamelami na silniku somfy io z roletami zip na trzy strony i oświetleniem led kosztowała 20k. W tym roku postanowiłem ponowić zapytania o wyceny i dostałem od 45k za samą golą pergolę do 140k w opcji j/w (srednio wychodziło 80k)

Jest popyt
waldinio - @markhausen: @kulawyRys: 14k to na pewno nie... sam interesowałem się tema...

źródło: comment_1665693410x31rBgx9VIwTt2teUxgiJl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waldinio: raczej nie zapowiada się na obniżenie cen więc po nowym roku, na początku sezonu będzie najprawdopodobniej jeszcze drożej. Ale ok, potwierdziles moje przypuszczenia. Że ceny są na ogromnej górce.
  • Odpowiedz