Wpis z mikrobloga

ale niewygodną prawdą jest, że masa antycovidian na TT od szurów z Konfy czy grup na FB po pseudoekspertów jak Piotr Witczak przerzuciło się z szerzenia dezinformacji o pandemii na szczucie na Ukrów i wybielanie r0sji. Dziwna zależność ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Noralid: Nic w tym dziwnego. To są środowiska około Braunowskie. Robienie z tego teorii jak to niby każdy kto był przeciwny covidowemu szaleństwu jest ruskim
  • Odpowiedz
Zakrywanie nosa i ust zawsze działa, pytanie w jakim stopniu to ma chronić. Co udowodnione? Przez kogo? Jak?

Jak sobie zakryjesz twarz "szmatką", to jest znacznie mniejsza szansa na zarażenie. Chociażby przez ślinę, która się unosi w powietrzu jak otwierasz usta.

Typie, te metody zostały sprawdzone już dwadzieścia lat temu. Bo covid to nie pierwszy SARS na świecie. Ale i tak zawsze się trafi taki, co nie będzie nosił i #!$%@?.


@
  • Odpowiedz
@vrNFWrUew3D4Rgz: Żadne lobby a zwykłe ludzkie zachowanie tutaj wystarczy. Nie wyizolujesz wirusa od kontaktu z ludźmi ani nie wymusisz prawidłowego korzystania masek bo to po prostu nie jest możliwe.

Przy antykoncepcji więcej rozumu się używa i podaje się wskaźnik pearla dla normalnego użytkowania obok tego idealnego. Tu jest ta sama kwestia. Idealne używanie po prostu nie występuje.
  • Odpowiedz
Maski nie miały żadnego szerszego udowodnienia w przeciwdziałaniu epidemiom. Były wręcz badania wskazujące na odwrotny skutek.


@Herubin: "Largest study on masks and Covid-19 demonstrates their effectiveness in the real world
Results from EGC affiliate Mushfiq Mobarak and coauthors’ recent paper clearly demonstrate that mask usage reduces Covid-19, highlighting how masks should continue to play a vital role in fighting the pandemic."

Link: https://egc.yale.edu/largest-study-masks-and-covid-19-demonstrates-their-effectiveness-real-world

Jedno z wielu badan potwierdzajacych skutecznosc maseczek, oczywiscie
  • Odpowiedz
Widzę że zaczyna się ustawka narracji tak, żeby każdy kto nie chce brać udziału w eksperymencie medycznym i nosić ścierki na buzi w sklepie, wstydził się temu przeciwstawić, bo zostanie uznany za ruską onucę


@Gwendeith: Gdzie to widzisz? konkrety
  • Odpowiedz
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że ci ludzie którzy umarli na te zapalenie płuc po covidzie to nie dostali tej choroby z nieba? Zaraził ich możliwe taki imbecyl jak ty. ()()


@gdyzgasnieswiatlo: Jest mi z tego powodu wszystko jedno. Raz że przy zaraźliwości covida i tak wszyscy wychodzący z domu się zarażą co w Polsce się stało a dwa od zawsze uważam,
  • Odpowiedz
@Gwendeith: nie rozumiem skad się wziął ten belkot. Jak się nie chcę szczypać to jestem ruska onuca xD jakiś nowy kolejny sposób na manipulacje? W czym tam wypłacają tym wychodkom? Pewnie już cbdc albo wirtualne kopiejki?
  • Odpowiedz
@deziom: Bez kitu... Jeszcze maseczka jako symbol zniewolenia. Lekarze to są najbardziej zniewoleni ludzie na świecie, zaraz obok chemików ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@timeofthe: Całe dwa lata żyłem normalnie i miałem tylko przeziębienia i grypę żołądkowa chyba że któreś z nich to był covid ale nie testowałem. Za to miałem na pewno w sierpniu tego roku. Po dłuższym przebywaniu z osobami chorymi sam miałem 2 tygodnie kaszlu, 2 dni drapania w gardle, około 2 tygodni nagłych napadów senności i 3 tygodnie całkiem sporych problemów z pamięcią, takich że chciałem coś sprawdzić na smartfonie z
  • Odpowiedz