Wpis z mikrobloga

Czy wifi po powerline da radę w mojej sytuacji? Jak nie to jakie mam jeszcze opcje? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam budynek A w którym mam doprowadzony światłowód i jestem szczęślieym użytkownikiem internetu. Chciałbym doprowadzić internet do budynku B żeby połączyć go z kamerą. Mam pomysł na ten powerline i do tego router od którego pociągnąłbym kabel do kamery. Oprócz kamery chciałbym połączyć się przez wifi z falownikiem (jest na innej fazie)
Pytanie czy powerline mogę w taki sposób użyć? Dodam jeszcze, że instalacja pv jest zarówno na budynku A i B (wspominam bo czytałem, że przez falowniki są jakieś zakłócenia na sieci)

Co do kamery to jej jeszcze nie mam ale jest to annke c800

#powerline #fotowoltaika #monitoring #kamery #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@YEPs: O to to co piszą wyżej, most sieciowy, ja np. na olx wyhaczyłem Ubiquiti NanoStation M2 Loco za 80zł 2 anteny i śmiga to elegancko, leci na tym monitoring i internet, każda z anten jest hotspotem i tworzy sieć wifi.
W innej lokalizacji kilka lat mam OSBRiDGE 5XLi, też monitoring i net przez to idzie.
Lepszy jednak jest Ubiquiti NanoStation M2 Loco niż OSBRiDGE 5XLi i kupiłem go taniej niżby
  • Odpowiedz
@YEPs: Nie no no trzeba mieć 2, nadawczy i odbiorczy nowe z 500zł za komplet na olx używki za 100 znajdziesz.
Podłączasz kablem sieciowym rj45 nadajnik z routerem z internetem, nadajnik zasilasz przez PoE, tak samo odbiornik, rj45+PoE, konfigurujesz nadajniki i możesz dać z drugiej strony switch lub router łączyć urządzenia kablem rj45, te które nie mają wifi, a te z wifi normalnie się połączyć.
  • Odpowiedz