Wpis z mikrobloga

Mirki,

Czy pracodawca chciał od was zobaczyć dyplom ukończenia studiów? Porzucilem studia na 3 roku, nie obroniłem tytułu i zastanawiam się czy wpisać w CV zę ukończyłem te studia, albo jestem w trakcie ich robienia.

Branża it. Wiek +26 więc status studenta nic nie da.
Z tego co słyszałem to wszyscy kłamią w CV( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co myślicie?

#pracbaza
  • 17
@szypkigosc:
Ja w CV miałem wpisane że porzuciłem studia po sześciu latach mając zaliczone 5 semestrów z uwagi na sytuację finansową i brak możliwości dalszego godzenia pracy i dziennych studiów - w murzyniarni nic nie chcieli a do bazy wewnętrznych CV wpisali sobie, że mam inżyniera. ¯\_(ツ)_/¯

jak cię przyjmą to w kadrach będą wymagać dyplomu, by wyliczyć staż pracy (ważny przy naliczaniu urlopu na przykład)

@promile:
Ale nie ma
@siemasz_ziomek nie musi dopóki nikt mu nie każe. W korpo/agencji, która ogarnia kadry dla korpo może dostać papier, w którym musi wypisać swoje doświadczenie zawodowe i edukację i zobowiązać się do dostarczenia dokumentów potwierdzających powyższe na prośbę "pracodawcy".
@szypkigosc: Ukończenie studiów liczy się do ilości urlopu, więc zostaniesz poproszony o dostarczenie dyplomu. To czy wpłynie to wcześniej na twoje ew. zatrudnienie ciężko stwierdzić. Jak nie ukończyłeś, to w CV wpisz, że chodziłeś, a nie że ukończyłeś.
@siemasz_ziomek: Wlasnie chodzi o to ,że dwoch pracodawcow nie prosilo o dyplom, tyle ze ten drugi poprostu mnie przejal od pierwszego wiec dlatego pewnie nie pytali, ale pierwszy poprostu olal temat i zastanawiam sie jak to bedzie z innymi xD
Jeśli nie będziesz się tytułował inżynierem to nie ma żadnych konsekwencji. Gdybys jednak wpadł na taki pomysł to przypominam, że jest na to paragraf.


@Mathas:
Nigdy w życiu, nawet im zgłaszałem żeby poprawili ale mają to gdzieś. Ze studiów zrezygnowałem bo robienie po 2 przedmioty na semestr po pracy i uganianie się za prowadzącymi zajęcia aby się dogadać było męczące a nie wiązałem już wtedy przyszłości z zawodem po tym kierunku.
@szypkigosc nie ma obrony nie ma ukończonych studiów ¯_(ツ)_/¯ odradzam takie pomysły, nawet jeśli Cię przyjmą to możesz mieć w przyszłości duże problemy jak to wypłynie: 1) oszustwo i poświadczenie nieprawdy jest karalne i jest na to paragraf 2) firma może wytoczyć Ci proces cywilny za narażenie ich na poniesienie strat (przez kłamstwo w trakcie rekrutacji i tym samym zatrudnienie Cię na stanowisku, które teoretycznie może Ci się nie należeć bez studiów)