Wpis z mikrobloga

Jaką tanią konsolę przenośną polecacie? Zależy mi tylko żeby były stare retro gierki tzn. tanki, bombermany, contry, harvest moon, pokemony, dragon balle i inne tego typu gierki. Na allegro jest tego ogrom, ale może ktoś ma sprawdzoną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#retrogaming #konsole
  • 20
  • Odpowiedz
@Rudinji: Z takim zapotrzebowaniem więcej sensu bym widział w kupieniu PSP jeżeli faktycznie ci chodzi o jakąś konsole i samemu sobie dograć gry
Albo i prostsza opcja
Na telefon instalujesz RetroArch dogrywasz gry i grasz tylko pada bym dokupił z uchwytem na telefona
  • Odpowiedz
@Rudinji: Dużo się tych konsolek narobiło https://retrododo.com/best-retro-handhelds/
Mnie się wydaje, większość nie ma wgranych gier bo nie mają licencji i by to było piractwo. Co najwyżej jakieś gierki bez licencji, nieznane. Ale to niech potwierdzi ktoś, ktoś kto ma jakąś.
Z takich co można ogrywać znane gry, które są w zestawie, to kojarze np Evercade to się kupuje kadridże do niej z zestawami gier, na allegro są
Recenzja https://www.youtube.com/watch?v=sCB9otxg0GE
  • Odpowiedz
@Rudinji: Na necie znaleźć link do paczki romów z najpopularniejszymi grami to nie problem
Ale zanim ci się rozpiszę to masz jednak racje
Tobie raczej by bardziej pasowało coś co kupujesz włączasz i grasz
Ja natomiast lubię konfigurować pod siebie takie rzeczy więc mamy zupełnie inne spojrzenie i potrzeby
  • Odpowiedz
Mnie się wydaje, większość nie ma wgranych gier bo nie mają licencji i by to było piractwo.


@Juzbrig: chinczykom to nie przeszkadza i konsola anbernica z ali jest załadowana po brzegi grami.
  • Odpowiedz
@ZeroX4: nie, ale dopoki mialem telefon z Androidem uzywalem go w polaczeniu z Dual Shockiem 4 oraz klipsem (w domu oczywiscie, taki setup nie nadaje sie za bardzo do uzywania w transporcie miejskim itp. w przeciwienstwie do kontrolera takiego jak na zdjeciu).
  • Odpowiedz
@Sterling_Archer: No ja mam właśnie same pady z uchwytem i to mi się wydaje lepszą opcją ale z drugiej strony nie miałem nigdy takiego docka i zastanawiałem się jak to wychodzi w praktyce ale z drugiej strony mam 2 psp więc podejrzewam że podobnie
  • Odpowiedz
@ZeroX4: Obecnie gram glownie na Switchu Lite i jest calkiem wygodnie, wiec jesli zastanawiasz sie nad layoutem to moge polecic, bo zazwyczaj kontrolery takiego typu jak pokazalem wyzej maja jeszcze wyprofilowane "plecy" zeby lepiej sie to trzymalo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rudinji: zależy od budżetu. Najtańszą sensowną konsolką obsługującą wszystko do psx jest v90 , w zeszłym roku za 130 zł szło kupić, mała forma jak gameboy sp ten składany. Najlepszą konsolką do 400 zł jest miyoo mini. Do 600 anbernic 351p , do tysiaka retroid pocket 3, obsłuży gry z psp i ps2, powyżej to już więcej opcji masz ciekawych ale na początek poszukaj czegoś z tego co ci napisałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rudinji: mnie nie podszedł, ale fakt, obsługuje sporo rzeczy, n64 jakieś poszczególne tytuły. Poszukaj retroid pocket 2+ ma też androida , sporo ciekawych gierek i możesz odpalić xcloud na nim i grać w chmurze z xboxa :)
  • Odpowiedz