Wpis z mikrobloga

Naczytałem się o automatach i jednak wolał bym zf 8hp niż DSG, ale niestety jedyne auto jakie mogę brać pod uwagę z tą skrzynią to f31 co nie wydaje mi się być dobrym wyborem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W grę wchodzi 2.0d bo benzyny to tam nie istnieją, a 3.0d to ceny z kosmosu. Jest w ogóle sens szukać polifta z b47 czy to nadal ten sam kapeć co n47 tylko inaczej nazwany?
#bmw #samochody
  • 13
mało ich na rynku z tego co widzę i raczej też nie należą do jednostek bezproblemowych


@WybuchowyCzajnik: a w takim sensie, z tego co się orientowałem to polifty w f31 są raczej spoko jednostkami, jak się zmienia oleje i tego nie katuje jak typowy sebastian to powinno fajnie służyć, mam też do czynienia z dsg i w codziennym użytkowaniu obie skrzynie są według mnie przyjemne w użytkowaniu, do sprawnego przemieszczania się
@WybuchowyCzajnik: F31 i Octa/Gofr to nie są te same klasy, ani wrażenia z jazdy

Może powiem #niepopularnaopinia - ale i z 6HP byłbyś zadowolony jeżeli nie jeździsz np. firmówką z 8HP i codziennie byś je porównywał. 8HP to fajna skrzynia, ale nie szedłbym do niej kosztem silnika czy wyposażenia. Do 6HP (podobnie jak do 8HP) za bardzo niewielkie pieniądze możesz wgrać program i taka skrzynia robi się dużo szybsza i sprawniejsza
@Atreyu: co masz na myśli nie są tej samej klasy? Rozmiarowo są podobne, jakością wnętrza z tego co widziałem na filmach też nie jest to już klasa premium, niestety jeszcze nie miałem okazji w takiej siedzieć, ale skrzypiące plastiki pod palcem dosłownie w każdym miejscu to jest poziom nawet poniżej średniej.
Może jest lepsze pod względem prowadzenia, ale ja tymi samochodami na tor jeździł nie będę, a aktualnie jeżdżę laguną 3
@WybuchowyCzajnik: I masz rację. ZF jest genialną skrzynią. Nie jest najszybszą, czasami ma źle biegi dobrane ale jeździ się cudownie. DSG ma te same wady co reszta skrzyń dwusprzęgłowych czyli szarpane ruszanie