Wpis z mikrobloga

Afroamerykanin to czarnoskóry obywatel Stanów. Afrykańczyka też tak nazwiesz? xD W języku polskim używasz słowa murzyn i jest ono poprawne


@moll: ma rację

@Utylizejszyn: a jak nazwiesz obywatela Senegalu mieszkającego i studiującego w Krakowie?

Ja z takim mieszkałem - w życiu był tylko w Senegalu, Francji, Polsce i Radomiu.
W zasadzie imprezowalem z grupą około 10 takich bone akademiku trafiłem do 'getta'.

Amerykanina w nim nie ma - był czarny
@Utylizejszyn: Niech się po prostu nauczy, że w Stanach są to słowa obraźliwe, ze względu na to, że historycznie były one jako takie używane. A ponieważ całę mnóstwo platform internetowych ma umiejscowienie w Stanach, to zwracają na takie rzeczy uwagę. W Polsce nastolatkowie używają tych słów na przekór, bo u nas nigdy nie było niewolnictwa, ani nawet osób czarnoskórych, więc powiedzenie takiego słowa nie przywołuje jakichś historycznych przejawów rasizmu. Ale że
@zjadlbym_kebaba nie mam pojęcia czy kiedyś będę miał dzieci. Młody ze mnie chłopak więc nie wykluczam tej możliwości. Na razie do tego nie dojrzałem, to poważna decyzja sprowadzać kolejną osobę na ten świat.