Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym zacząć swoją przygodę z programowaniem, chciałbym Was zapytać o zdanie które kursy Wam najbardziej pomogły na start tej drogi. Na ten moment jest promocja na #udemy, z 300 zł na 40 zł (niżej podaje linka) czy Waszym zdnaiem ma to sens bym od tego zaczął, jeśli macie inne godne polecenia kursy z udemy prosiłbym o podlinkowanie, ze względu na panującą promocje.

Pozdrawiam :)

https://www.udemy.com/course/python-od-podstaw-dla-poczatkujacych/?fbclid=IwAR3D5_AYz-bdSThOpXqVnp3d2mxY2Ai92EN6dMJ5nd1ZJvWUgNFNqioXTkU

#programowanie
  • 14
@Czezeixxx: Te promocje na udemy to są regularnie, a czasami nawet się trafi, że kurs jest w promocji za darmo więc możesz poszukać najpierw takich. Poza tym jeśli znasz angielski to dużo lepiej będzie od razu wziąć kurs po angielsku.
No i czego oczekujesz od programowania, czy wybrałeś już język, jakie masz cele, od jak dawna sie interesujesz tematem? Bo o takie rzeczy będą Cię pytać wykopki ( ͡° ͜
@Ortheon:
Jestem kompletnie zielony nie będę ukrywać tego. Jeśli się mylę to bardzo proszę o poprawienie mnie wraz z sensownym wytłumaczeniem;
- przede wszystkim łatwość tego języka
- oraz zewnętrzne biblioteki które moim zdaniem na start są jak dla mnie złotem.

@TotalDisaster:
Angielski znam na zasadzie że się dogadam, wraz z "raczkowaniem" w świecie programowania chce ciągle uczyć się.
Czego oczekuję od programowania, ciężkie pytanie lecz nie owijając w bawełnę
ja się znowu powtórzę, ale kurs pythona na Jetbrainsacademy jest wspaniały. jestem devem od 4 lat i nie widziałem lepszych kursów niezależnie od jezyka.
Po prostu chciałbym od czegoś zacząć, dlatego przed rozpoczęciem swojej przygody z tym chciałbym się dowiedzieć o Waszych spostrzeżeniach i doświadczeniach.
@Czezeixxx: Angielski jest językiem urzędowym w świecie IT i całe programowanie tak naprawdę jest po angielsku więc im wcześniej to przeskoczysz tym lepiej. Poza tym kurs i cert po angielsku daje Ci to, że wszyscy od razu będą rozumieli, nie będziesz musiał tłumaczyć, bo często będziesz miał rozmowy po angielsku, klienta zagranicznego, CV po angielsku, to od razu kurs po angielsku będzie pasował.
Jak coś to jest też tak #naukaprogramowania i
Pamiętaj też, że jest bardzo mnóstwo darmowych materiałów czy to na youtubie czy innych stronach, oczywiście głównie po angielsku i o różnej jakości, ale na sam taki początek-początek jak nie chce sie inwestować to też jakaś opcja.
@TotalDisaster: Właśnie, nie będę ukrywać że po obronie magistra, chciałbym również zacząć studia IT. No lecz wiązać prace + naukę programowania + studia może być ciężko.

Czyli podsumowując, Python jest OK wyborem na początek drogi gdzie się jest zielonym. A Angielski na jakim poziomie jest wystarczający na start? Mowa tu o B1 czy wyższym stopniu już?
@Czezeixxx: Zwykle na rozmowach uznaje się B2 za takie dobre minimum. Tak jak mówię, no wszystko będziesz robił po angielsku w pracy programisty. Dokumentacja po angielsku, kodowanie po angielsku, rozmowy z klientem po angielsku, rozmowy z zespołem często też po angielsku, czasami z ludźmi z różnych stron świata. Jak będziesz mial Polaków w teamie to będziesz mógł sobie z nimi czasami pogadać po polsku ale tak to raczej 100% oficjalnej pracy
@Czezeixxx: na twoim miejscu zastanowilbym sie nad tym pythonem jeszcze raz, bo ofert samych w sobie dla juniora w pythonie jest malo, bardziej bym polecal jave (backend) lub js (frontend) jezeli faktycznie chcesz wejsc w to na powaznie
@TotalDisaster: juz nie przesadzaj ze sie spoznil o 20 lat, fakt ciezko sie dostac na juniora, ale potem majac expa bedzie mogl przebierac w ofertach za konkretny hajs