Wpis z mikrobloga

Witam.
Będę miał robiony przód od 5 do 5 i mam problem z doborem koloru.
Chciałbym aby były w miarę białe, ale nie aż tak nienaturalne jak sedes.
Dentysta zaproponował A1, natomiast ja się zastanawiam, czy to nie zbyt sztucznie będzie wyglądać i wziąć np A2.
Do tej pory miałem C2/C3 więc różnica jest spora.
Pytanie do was: A1 to taki w miarę normalny, czy jednak kibel?
Stomatolodzy. co zazwyczaj w takich przypadkach u was wybierają klienci, jak mają robiony cały przód?
Wklejam zdjęcie poglądowe.

#stomatologia #dentysta
mango2018 - Witam.
Będę miał robiony przód od 5 do 5 i mam problem z doborem koloru....

źródło: comment_1665576711RuaIbaqLqrs9Wuar0CJWbr.jpg

Pobierz
  • 22
@mango2018: zdecydowanie te ciemniejsze. Te sztuczne białe zęby wyglądają komicznie, strasznie nienaturalnie. Wiadomo, lepiej takie niż żółte, ale wali po oczach sztucznością i jedyne co widać w takiej twarzy to sztuczne zęby. To tylko moje zdanie.
@mango2018: najlepsze o takim kolorze jakie mają naturalne białe zęby. Te Ibisza, albo robione przez większość milionerów wyglądają sztucznie, ale nawet tandetnie, mimo że swoje kosztują.
najlepsze o takim kolorze jakie mają naturalne białe zęby.


@Narcyz_: Wiem, dlatego się pytam, który to kolor według wzornika. Mój dentysta twierdzi, że A1 są spoko, ja natomiast się trochę waham, czy nie będzie właśnie zbytnio kiblem jechać. Samemu ciężko mi ocenić, dlatego pytam się tutaj, bo jest kilku stomatologów.
@mango2018:
Tak ci nikt nie doradzi słusznie nie widząc Cię, dobry protetyk powinien dobrać Ci zęby do Ciebie, tak jak dobry optyk dobiera okulary do kształtu twarzy... Jest mnóstwo czynników do wzięcia pod uwagę pod kątem doboru odcienia.
- Porównaj sobie z kolorem białek w oczach, im jaśniejsze (np. w przypadku jasnych oczu) tym jaśniejsze możesz zrobić zęby. Jak się ma żółtawe, ciemne białka oczu to jasne zęby robią okropny kontrast.
xhxhx - @mango2018: 
Tak ci nikt nie doradzi słusznie nie widząc Cię, dobry protetyk...

źródło: comment_1665592601Wi49dRBDUOehGyfxiiRi1k.jpg

Pobierz
@mango2018: A1 to już mocno jasny kolor. Wybrałabym raczej A2 jeśli chcesz trochę rozjaśnić i mieć naturalny efekt. Oczywiście ogromną rolę odgrywają tu zastosowane materiały i umiejętności dentysty.
odgrywają tu zastosowane materiały


@SkrytyZolw:
@ewolucja_myszowatych:
@xhxhx

Nie za bardzo mam jak to zweryfikować. Wiem jedynie, że będą to koronki na tlenku cyrkonu czy jakoś tak.
Łuk górny będzie osadzony na 4 implantach i do tego dochodzą koronki od 5 do 5 a 6,7,8 wyleczone kanałowo i zaplombowane.
Zębów swoich na górnym łuku już nie mam (poza 6,7,8), a dół i tak jest do robienia cały. Więc w sumie mogę