Wpis z mikrobloga

Witam, wie ktoś jak sformułować list polecony, w którym domagamy się obniżenia ceny, usunięcia wad lub odstąpienia od umowy? Kupiłem samochód który po tygodniu zaczął się psuć, ze wstepnej analizy mechanika (znajomego) bez demontażu podzespołów pojazdu stwierdził że albo dwumas jest na wykończeniu lub skrzynia biegów uszkodzona (bieg wsteczny oraz 1) (szarpanie i stuki przy ruszaniu oraz huk jakby tarcie w samochodzie podczas jazdy powyżej 30km/h)
#motoryzacja
  • 8
@Laspsrky: Wydaje mi się ze najpierw musisz wiedzieć co jest zepsute i ile to kosztuje. Bo gościu powie „ok pokryje koszt naprawy” a ty wtedy nie wiesz ile hajsu ma dać.
@Gent: a co w momencie gdy zgodzi się na odstąpienie od umowy? Wtedy ja wychodzę na minusie bo nawet po ponownym założeniu starych zepsutych podzespołów to ja muszę opłacić mechanika który zdiagnozował, zdemontował uszkodzone części oraz zamontował używając do tego nowych uszczelek?
@Laspsrky Ty jazdy testowej to nie robiłeś przy kupnie?

Poza tym jak będzie uwalona dwumasa, to ktoś kto sie nie zna na samochodach skąd ma wiedzieć że siada? No nie będzie wiedział.
@piwakk: jazda testowa była, nic nie wzbudzało zastrzeżeń oprócz lekkiego szumu o którym sprzedający twierdził i zwadzał iż to dzwięk wydobywający się z koła i że pewnie przez tarcze hamulcowe
@Laspsrky: No to tym bardziej na miejscu sprzedającego bym się nie zgodził na nic. Ktoś kto nie ma pojęcia o mechanice, w życiu nie będzie wiedział, że jest coś nie tak chociażby z dwumasem.
@piwakk: wydaje mi się że ma tak samo duże doświadczenie w mechanice jak i w handlu, na każde pytanie odpowiadał jakby czytał z książki oraz przedstawiał wszystkie papiery na dotychczasowe naprawy. Doswiadczenie a zarazem mowę handlową on ma bo to stary sprzedawca na targu (nie handluje samochodami)
@Laspsrky: No można handlować, a nie ogarniać mechaniki :) Poza tym kwity ma, zrobił co było i sprzedaje. Z resztą, dwumas to część eksploatacyjna. Nie wiem, ja bym w życiu nie poszedł na obniżkę czy zwrot. Tym bardziej, że była też jazda testowa i wgl.
@Laspsrky: Sugeruję wycieczkę do prawnika. Zapłacisz 300-400zł, ale po konsultacji z nim, on Ci napisze właściwe pismo, razem z paragrafami, a zgodnie z moim doświadczeniem ma to znacznie większą moc przekonywania ludzi.
Natomiast ważne jest też to co Ty masz w umowie, czy np. nie masz tam wyłączenia rękojmi. (Jeżeli masz, to problem jest Twój, sprzedawca by odpowiadał tylko za wady podstępnie ukryte)

Kolejna kwestia to to, co @piwakk podnosi, dwumas