Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki, mam pytanie co do #trenazer, a dokładniej nowy Elite Suito-T przy Zwift. Wczoraj ruszyłem pierwszy raz na trasę z innymi, wcześniej tylko 2-3 jazdy jeszcze bez podpiętego Zwifta, zeby obyć się z sprzętem, ale dopiero dziś przy symulacji podjazdów zacząłem słyszeć dziwne przeskakiwanie przerzutek wraz z zwiększającym się nachyleniem podjazdu. Na płaskim czy zjazdach regulacja przerzutki była bezproblemowa, lecz właśnie przy podjazdach przerzutka dość często skakała z jednego biegu na drugi i zastanawiam się co było tego przyczyną. Tylko kwestia objeżdzenia się i być może mniej częstego wyższego/niższego przełożenia?
  • 6
@veracholera: Nowiutka. Osprzęt to starsza wersja Ultegry 11rz 2x32, a do trenażera wziąłem Microshift pod te parametry. Łańcuch smarowałem 2x ze 100-150km przed założeniem na trenażer (ok tygodnia czasu od).
@macias0526 dziwna sprawa w sumie, skoro i łańcuch jest nowy i kaseta, ja u siebie tylko wrzucam rower w trenażer i muszę śrubkę H wyregulować
ps. może trochę głupie, użyłeś podkładek co dają w zestawie, żeby rower był sztywno?
@veracholera: Łańcuch nie jest nowy, mam go od ok 2-3 lat. Przed tym sezonem końcem marca w serwisie gość powiedział, że po zmierzeniu wszystko jest w normie.
Podkładek w zestawie było chyyba 8 (po 4sztuki x2 w zależności od rozstawu czy czegoś tam innego), sprawdziłem jakie powinienem użyć przy swojej szosie i założyłem 4 z nich, po dwie z kazdej strony, zgodnie z instrukcją.
@nukacolaquantum: Też bym się skłaniał ku temu co napisałeś. Być może dodatkowe smarowanie, bo na macie po wczorajszych 25 km znalazłem sporo strzępów/wiór o metalicznym kolorze co świadczyłoby o ścieraniu ząbków kasety...
Co do podkładek czy adapterów - dokładnie ;) Podkładek do 11rz. nie zakładałem, bo nie potrzeba ich, a to co pisałem było o adapterach, my fault.