Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: zamówiłem zapas świeczek i kilka lamp naftowych.
Myślę, że warto sobie jakieś książki też ogarnąć bo jak nie będzie prądu to i internetu więc chociaż taka rozrywka xd a i krzyżówki. Myślę, jeszcze o agregacie, ale też nie ma bardzo gdzie paliwa trzymać by kupić na zapas no i jak nie będzie prądu kilka dni to i paliwo pójdzie a co potem.
@desygnat: ja dziś odkopałem w piwnicy lampę naftową, muszę dokupić paliwo i klosz do drugiej lampy. Do tego latarki, żeby dzieciaki się nie bały. W razie dłuższej przerwy gotowanie mogę ogarnąć w kominku albo na grillu w ogrodzie. Problem może być z ładowaniem drobnych sprzętów, ale tutaj raczej mogę liczyć na sąsiada i jego solary.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: też mamy solary tylko jest taki problem, że jak nie ma prądu to nie ma pożytku z solarów. Chyba, że solary takie jak się kupuje do ładowania powerbankow czy stacji zasilania to ok.
też mamy solary tylko jest taki problem, że jak nie ma prądu to nie ma pożytku z solarów.


@desygnat: dlaczego? Nie można produkować prądu na własny użytek? Falownik wyłącza się? Z czego to wynika? Pytam serio bo nie interesowałem się tym.
jak długo rybki wytrzymają bez natlenienia? Syn ma akwarium.


@L3stko: zależy ile masz roślin i jak bardzo stabilny zbiornik, ale nie zaleca się nawet na noc wyłączać (nie tylko ze względu na tlen ale i filtrację)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adolf_HODLer: no tego nie wiedziałem kosiarka nigdy nie protestowała xd ale fakt też jest to jakiś problem. Dlatego nie wiem czy się zdecyduje na agregat bo taki, który nie zniszczy sprzętów to pewnie ponad 3k kosztuje. Zwykle budowlane bez tego sinusa są dużo tańsze
@L3stko: Jak masz chałupę to choćby ogrzewanie. Czy bez prądu będzie działać. Nawet jak masz piec na wungiel to często musi chodzić pompka na prąd a grawitacyjnie nie pociągnie. Później płatności w sklepie. Kasa z bankomatu. Lądowanie telefonu. Itp itd
@krokof: mam kocioł gazowy, który wymaga zasilania, ale mam też kominek, więc o ogrzewanie jestem w miarę spokojny. Gotówka to oczywistość. Muszę ogarnąć jakiś solarny power bank, ale z drugiej przy długim braku prądu telefony nie będą działać.