Wpis z mikrobloga

Viserys tyle razy powtarzał, że Rhaenyra jest jego dziedzicem i koniec


@Faitameet: robiąc to postąpił wbrew zwyczajowi, a więc skoro już tą tradycję złamał, to jego córka w ramach wdzięczności powinna wykazać się trochę większą odpowiedzialnością i rozwagą i nie rodzić bękartów, których wątpliwe pochodzenie stało się przyczyną inb na dworze.
  • Odpowiedz
@KAPITAN_P0LSKA: jej posiadanie bękartów nie kwestionuje jej prawa do tronu. Kwestionuje prawo dzieci, ale nie samej Rhaenyry. Zresztą z Daemonem poślubionym ma dzieci więc one będą już mieć pełne prawo do dziedzictwa.

Można się nawet pokusić o tezę, że Viserys zlegitymizował dzieci Rhaenyry po Strongu skoro kazał tego nie kwestionować nikomu pod groźbą wycięcia języka.
  • Odpowiedz
@KAPITAN_P0LSKA: Dla króla tak naprawdę nie było różnicy kto jest ojcem tych dzieci bo w dalszym ciagu są to na stówę dzieci jej córki czyli Targaryena. Dla dziadka to wnuki takie jak każde inne. Mudżiny morskie się co najwyżej mogą o to pruć.
  • Odpowiedz
@Faitameet: ale przez to, że te dzieci były bękartami to linia sukcesji została zaburzona, a to czyja krew płynie w czyich żyłach to w tamtych realiach big deal. Tylko dzieci z prawego łoża Rhaenyry mogły być dziedzicami, a tutaj wszystko się kręci wokół tego, że wszyscy widzieli, że oni z prawego łoża nie są. Gdyby Rhaenyra w ogóle nie miała dzieciaków ze Strongiem, tylko pierwsze dopiero po ślubie z Daemonem, to
  • Odpowiedz
@KAPITAN_P0LSKA spokojnie spokojnie, przecież bękarty zostaną zabite przez zielonych xD i de facto to doprowadzi do wojny domowej, a syn rhaenyry i daemona po końcu wojny zostanie dziedzicem więc o co chodzi?
  • Odpowiedz
spokojnie spokojnie, przecież bękarty zostaną zabite przez zielonych xD i de facto to doprowadzi do wojny domowej, a syn rhaenyry i daemona po końcu wojny zostanie dziedzicem więc o co chodzi?


@Filippa: bardziej o to, że jakby się nie urodzili, to nie byłoby całej inby xd po co jej tyle dzieci było #antynatalizm

no i dzięki za spoilery, nie czytałem książki, miałem nadzieje, że się pogodzą wszyscy po tej wigilii w
  • Odpowiedz
gwałciciel


@Mussikante: odważne oskarżenie. Tam gwałt jest na porządku dziennym, Viserys gwałci Alicent, a każdy możny sobie używa z chłopkami i służkami. Aegon jest po prostu w tym bezczelny
  • Odpowiedz
@KAPITAN_P0LSKA nie chciałam sorry xD Już nie będę ci spoilowac nic.
Ale wigilia w sumie jak dla mnie to też byla taka sztuczna szopka. W sensie, bardzo szkoda było mi Viserysa których starał się wszystkich pogodzić ale mimo to widac, że i tak wszyscy się nienawidzą.
  • Odpowiedz
nie chciałam sorry xD Już nie będę ci spoilowac nic.


@Filippa: luz, żarcik to był, w zeszłym tygodniu przeczytałem na wiki świata lodu i ognia jak to wszystko przebiegnie bo się nie mogłem powstrzymać, więc trochę się orientuję.

A co do wigilii to super był ten odcinek ogólnie w całości, wreszcie zaczęło się coś dziać bo w poprzednich odcinkach konkretna akcja to była przez ostatnie 5-10 minut może. A tą szopkę
  • Odpowiedz