Wpis z mikrobloga

Mirki, czaję się na ekspres kolbowy. Stwierdziłem, że nie ma sensu kupować automatu, bo na ten moment w domu i tak tylko ja pije kawę (2-3 dziennie) robioną w kawiarce z mlekiem i tyle. Od wielkiego dzwonu zdarzy się robić więcej, a jakiekolwiek kapucziny średnio mnie interesują, jedynie co to doppio + mleko lub espresso to stwierdziłem, że nie ma co się bawić w automatyczny. Szczególnie, że miejscem też raczej krucho.
Myślałem o De'Longhi Dedica EC685 czy jest może coś lepszego w podobnych pieniądzach?
#kawa #ekspres #delonghi #kiciochpyta #pytanie
  • 8
@majeranek: brutalna prawda jest taka, że ekspres kolbowy za mniej niż 1,2-1,5k to tak jakby kupić tablet za 199zł z Biedry i oczekiwać, że będzie działał jak iPad. Niestety espresso w domu to bardzo drogie hobby, bo obok ekspresu potrzebujesz porządnego młynka, który kosztuje mniej więcej tyle co najtańszy porządny ekspres. jeśli nie jesteś gotowy położyć ok 2,5-3k to naprawdę nie ma sensu. i nie chodzi o teksty w stylu "dołóż
kabzior - @majeranek: brutalna prawda jest taka, że ekspres kolbowy za mniej niż 1,2-...
@kabzior: hmm.. no przyznam, że po obejrzeniu filmu nasuwa mi sie jeden wniosek. Jeśli ten gość stwierdził, ze delonghi robi ok espresso to dla mnie pewnie będzie wypas ;d. Weź pod uwagę, że jestem najzwyklejszym pijaczem kawy, kupuję mieloną kawę w sklepie, robię w kawiarce i jest git. Nie pogardzę oczywiście dobrym espresso w kawiarni, ale parzucha u teściowej tez jest ok.

Co do frencha i aeropressu trochę za dużo z
@majeranek: ok, każdemu według potrzeb :)
weź tylko pod uwagę, że koleś robił to z młynkiem za ponad 3k, wsadzenie do tego kawy z marketu (i konieczność użycia wtedy sitka ciśnieniowego, czyli rezygnacja z jedynej przewagi dzięki której delonghi wygrał ten filmik) sprawi, że będzie to równie lipna kawa jak z pozostałych czterech... a jeśli już kupisz porządny młynek do espresso, to warto jednak kupić ekspres... no powiedzmy nie najtańszy jaki