Wpis z mikrobloga

@suddenly:

1. Z dostępnością jest loteria. Na niektóre rzeczy możesz czekać tygodniami. Z kuchniami jest trochę lepiej ale przykładowo na szufladę do pokoju czekam ponad rok chyba i nadal nie ma na stanie.

2. Najlepiej montować samemu, bo z montażem jest loteria, trafisz na ogarniętych ludzi albo partaczy. Montowałem sam a taką opinię mam na podstawie doświadczeń innych osób.

3. Jakościowo według mnie bardzo dobra kuchnia. Z racji tego, że składasz
  • Odpowiedz
@suddenly lodówki i zmywarki IKEA są za drogie jak na swoją jakość, reszta jest w miarę OK. Ważne: IKEA zatrudnia wielu partaczy, więc lepiej poszukać sobie kogoś kto złoży nam zakupioną kuchnię. Jak nie chce Ci się uczyć ich programu, to za 400 zeta przyjdzie pracownik IKEA który zmierzy wszystko na miejscu i stworzy taką kuchnie jaką chcesz.
  • Odpowiedz
@suddenly: jedna z 2013, druga z 2020, obydwie bez zadnych problemow, porzadna technika blum i to jest chyba najwazniejsze.

lodówki i zmywarki IKEA są za drogie jak na swoją jakość


@SzitpostForReal: Ikea daje 5 lat gwarancji.

taki projekt kosztuje 18k, do mieszkania pod wynajem. W 2019 roku w domu sprawiłem sobie o połowę większą za te same pieniądze...


@Pawelex: to jest wycena ze sprzetem, lepiej wywalac, zeby miec bardziej
  • Odpowiedz
@suddenly: Ja jestem mega zadowolona, już służą parę lat i wszystko jest ok. Czekałam 2-3 tygodnie. Co do ceny to można nią manewrować, ja pamiętam jak zaczęłam projektować to się rozpędziłam i prawie 20 k było a zeszłam do niecałych 13 k wraz z większością sprzętów. Jak będziesz zamawiać to nie popełnij tego błędu co ja i zamów kuchnię również ze zmywarką z Ikea bo inaczej będziesz musiała kupować zawias przesuwny
  • Odpowiedz
to jest wycena ze sprzetem, lepiej wywalac, zeby miec bardziej wiarygodna wycen


@Tzebullaque: szafki Ikea mają niestandardowe rozmiary, raczej nie wejdą sprzęty innych firm. Chyba że coś się już w tym temacie zmieniło.
  • Odpowiedz
szafki Ikea mają niestandardowe rozmiary, raczej nie wejdą sprzęty innych firm. Chyba że coś się już w tym temacie zmieniło.


@Pawelex: w tej kuchni z 2013 mam wszystko electroluxa a w tej z 2020 tylko zmywarke Ikea i to tylko dlatego, że chcialem 5 lat gwarancji. Ikea nie produkuje swoich sprzetow, wszystko pochodzi od znanych producentow i ma standaryzowane dla branzy wymiary.
  • Odpowiedz
te meble beda lepsze niz takie cos ? xD

https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/meble-kuchenne/meble-kuchenne-w-zestawach/zestaw-mebli-kuchennych-aniela-6-el-200-cm-kolor-sosna-nordycka,p382705,l638.html wiadomo, trzeba dorzucić drugie tyle za blaty ale to i tak 6x taniej xd


@wuwuzela1: Ikea tez ma takie gotowce, ceny podobne. Moze paredziesiat % drozej. To gowno jest tanie bo tam nie ma praktycznie zadnych mechanizmow (szuflady, kosze, etc) tylko same zawiasy i stad ta cena. Szafka z 3 szufladami=3 szafki z drzwiami.
  • Odpowiedz