Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie interesuje mnie dron ktorym bede latac do 40min bo chyba tyle max mogą wyciagnac i miec duzy zasieg lotu. Widze w specyfikacji, ze jest np do 5km a w praktyce na filmikach mowia ze max to 600m albo do 1km o co chodzi? Co musialbym zrobic aby wyciagnac wieksze odleglosci. Chcialbym patrolowac swoja wioske z domu leząc na lozku.
#drony #dron #elektronika #majsterkowanie #gownowpis #dji #informatyka #haker #software #hardware #dronyfpv
  • 20
  • Odpowiedz
@fenikser: jeżeli chcesz sterować dronem z łóżka to zasięgu raczej nie będzie poza domem. Te 5km zasięgu to w idealnych warunkach czyli na pustym polu bez żadnych urządzeń które mogą powodować zakłócenia typu kable wysokiego napięcia, stacje transformatorowe czy typowe zakłócenia powodowane przez domy typu sieci wifi itp. Aby latać poza zasięgiem własnego wzroku musisz mieć uprawnienia - świadectwo kwalifikacji UAVO z uprawnieniem BVLOS. Druga sprawa jeżeli często będziesz latał
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi proszę czemu maks jaki moze latac dron to do 40m? Czemu nie montuja wiekszych i mocniejszych baterii aby latały np pare godzin?


@nawri: Powiedzcie mi proszę czemu maks jaki moze latac dron to do 40m? Czemu nie montuja wiekszych i mocniejszych baterii aby latały np pare godzin?
  • Odpowiedz
@fenikser: bo większa bateria to większa masa, większa masa szybciej rozładowuje baterię, dlatego też nie ma samolotów pasażerskich elektrycznych. Producenci dronów też robią drony pod odpowiednią wagę by wbić się w odpowiednią licencje dla pilota. Na dronie musisz mieć metalową tabliczkę ze swoimi danymi więc jak spadnie to na kogoś lub coś to Cię znajdą. Jeżeli nie dasz tabliczki a np sąsiad zadzwoni na policje że Ty latasz bo go
  • Odpowiedz
@fenikser: złapią, złapią. ULC ma systemy do namierzania dronów, działają od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Widzą gdzie znajduje się pilot. Już były przypadki, że ktoś lata a tu podjeżdża samochód ULC na kontrolę. Nawet jeśli użyjesz drona którego nie potrafią namierzyć, to w końcu musisz nim przecież wylądować. Oczywiście jak polecisz raz czy dwa to nikt cię nie namierzy, ale planujesz robić to regularnie z domu - każdy rozgarnięty policjant
  • Odpowiedz
@fenikser: jeśli złożysz takie zawiadomienie to wezwą Cię jako świadka. I wtedy nie powiesz, że leżałeś w łóżku.
W takim wypadku najlepiej zrobić to legalnie. Kupujesz Mini 2 (dość dobra jakość obrazu i dość długo lata na baterii), rejestrujesz się jako operator i latasz legalnie w zasięgu wzroku. Niczego lepszego i jednocześnie niedrogiego nie kupisz. Chyba, że chcesz hardkorowo z zoomem - Mavic 3 ma zooma. Albo stary Mavic 2
  • Odpowiedz