Wpis z mikrobloga

@Lorgar: Koźlarz. Trzon biały i ciemne kosmki. Goryczak ma zazwyczaj bardziej jasnobrązowy kapelusz, bardziej różowe pory i trzon w żółty. Taki podrzybek z różowym spodem. Ewentualny test z końcówką języka. Goryczakiem się nie otrujesz bo raczej nie dasz rady zjeść czegoś, co będzie go zawierało.
Generalna rada. Nie jesteś pewien - zostaw lub wyrzuć.
@Lorgar: sztuczna inteligencja mówi koźlarz babka, a następnie koźlarz niebieskotrzonowy, więc na pewno jakiś podgatunek koźlarza, zdjęcie nie pokazuje całego grzyba, dlatego nie wiadomo który dokładnie, ale na pewno koźlarz.

Czekaj tam dałeś drugie zdjęcie, zaraz będzie wiadomo na 100%.
@Lorgar: O kurcze niejadalny. Bitter Bolete, goryczak żółciowy. Teraz na pierwszym miejscu właśnie ten, gdy dałem sztucznej inteligencji spód całego grzyba i górę - 3 zdjęcia, więc bardzo dokładne.

Tylko nie można mieć pewności, gdyby były bardziej dokładne zdjęcia. Albo jakiś koźlarz, albo goryczak żółciowy.

Nietrujący, ale niejadalny ze względu na bardzo gorzki smak.

Chociaż ten goryczak żółciowy to bardziej koźlarz a nie borowik, w nazwie wszystkie koźlarze mają Bolete. No
@Lorgar: Nie no si w apce Picture Mushroom - Mushroom ID to sztos. Baza danych to pewnie wiele gigabajtów, bo bez internetu nic nie rozpozna w przeciwieństwie do innych apek, zdjęcie wysyłane do ich serwera, a tam model kilku gigabajtowy w sekundę rozponaje, i to bardzo dobrze. Wszystkie inne apki w porównaniu do tej do lipa totalna:)

Raczej nie ma takich maślaków, przeglądałem sporo zdjęć, nie natrafiłem jeszcze na takiego, dzisiaj
@Lorgar: negatywne oceny apki to płaczące polaczki nieznające języka ang, i że po 7 dniach kończy się darmowe korzystanie z tak dobrej apki.

A tak w sklepie apple ma 4.7/5 a google play 4.4/5 przez te polaczki:)