Wpis z mikrobloga

Do muzykujących Mirków - Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy sprzęt do produkcji bitów / muzyki ?

W miarę intuicyjne workflow i duże możliwości.

( biere pod uwage głównie maszyny od Native Instruments i Akai ale może jest też jeszcze coś interesującego co przegapiłem ? )

Warunek - nie kontroller tylko standalone - taki niezależny od komputera ?

Dzięki

ps. foto dla atencji ;)

#produkcjamuzyki #muzycznemirki #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_1665321621nq7w68AhhHmUYJIlVyeiw9.jpg
  • 10
@ijones: jak chcesz produkować faktyczną muzykę to i tak od kompa ostatecznie nie uciekniesz, ale ze wszystkich standalone groovboxów najbardziej mi siadło Maschine+ a dalej Roland MC-707 i Roland SP-404MK2. Mam też MPC Live 2, ale leży i się kurzy, kompletnie nie siadł mi workflow i wiele ze standardowych synthów.

Są też ludzie co się dają kroić za Elektronowe boxy, ale póki co nie uległem tym pokusom.
@ijones: Chodzi o to, że Maschine Plus miało trochę problemów na początku bo to skomplikowany projekt, ale teraz jest już bardzo dobrze. W dodatku w przeciągu roku myślę, że prześcigną Akai w kwestii w zasadzie wszystkiego bo Akai mpc jak samodzielna maszyna typu live 2 albo one (miałem one) jest bardzo spoko, tylko jeśli chodzi o soft i całość workflow to Maschine nie tylko w mojej ocenie jest lepiej porobione, ale