Wpis z mikrobloga

@Aegithalos: Edytuję. Orange ma wspólne maszty z Networks z Tmobilem, czyli Orange i Tmobile mają podobny zasięg. Inny będzie Play i pochodne i Plus i pochodne. Gdzie miałeś lepiej? Wracaj tam gdzie byłeś. Najlepszy operator to ten który dobrze działa tam gdzie przebywasz.
@z___: no właśnie w orange. A przenioslam do flex bo mieli lepsze opcje internetu.

Nie wiem, moze problemem jest nowy telefon. Wczesniej miałam huaweip30 lite , teraz samsunga a53 5g...
@Aegithalos: To może to chwilowy problem, np najbliższy maszt przebudowują, albo jest jakaś awaria i łapiesz z dalszego. Wszystkie simy na danej sieci fizycznej działają podobnie, może możesz sprawdzić w starym telefonie?
@z___: niestety, stary jest rozlany. A problem trwa juz
kilka msc, tylko nie pamietam juz czy od razu byl taki kiepski zasieg czy nie

Moze poprosze kogos o uzyczenie i sprawdzenie jak dziala na innym
@Aegithalos: Ludzie nigdy się nie nauczą, że sieć komórkowa to bardzo złożona sprawa. Jednemu może chodzić źle bo mieszka gdzieś gdzie nie ma o dziwo BTSu i ma słaby zasięg, inny z kolei łączy się do zapchanego lte 800 zamiast wyższych pasm i płacze, a z kolei ktoś się trafi, że ma full zasięg i 300 mega stałego :D Jak chcesz korzystać z neta LTE najpierw musisz się orientować gdzie w
Jeżdżę po całej Polsce, w prywatnym telefonie mam flexa, w służbowym Plusa, średnio OF ma prędkości ok. 50mbps ale tą przewagę że np. jak mam jedną kreskę H+ gdzieś w lesie to normalnie podczas jazdy działa mi Spotify i mapy, z kolei Plus na LTE+ potrafi wykręcić np. 200mbps ale przy jednej kresce LTE już ma prędkości dużo niższe niż OF na jednej kresce H+ i ww apki zaczynają przymulać.