Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 515
Ukraińcy robią mi dzisiaj fotowoltaikę. No to jadę rano, pokazuję im wszystko, trochę to zajęło.
No i na koniec umawiamy się na wieczór na zamknięcie i mówię, że będzie trzeba pewnie wcześniej skończyć, bo most krymski będzie trzeba opić.
Ten wielkie oczy - Jaki most krymski?
- no Ukraina przecież most rozwaliła
Ten od razu za komórkę, oczy mu się zaświeciły, micha mu się cieszy, nic nie wiedział, poleciał do pacanów z informacją.
Ukraińcy w Polsce dzisiaj wypiją morze alkoholu :,-)
#ukraina
  • 19
@Nembutal u mnie robił Polak, Ukrainiec i Białorusin i zrobili top. Jeszcze z 15m pręta uziemiającego w gratisie dostałem. Wszystkie pomiary top, a dodatkowo problem z dachem, bo nie trzymał przekątnych jak się okazało i układając w pionie 4 rzędy paneli poziomy pas wychodził poza gąsiory. Sam tego nie zauważyłem, a chłopaki chcieli zrobić jakość i tak też wyszło. Nie ma reguły.
@niegwynebleid eee, to ile tych paneli masz na dachu? chyba już na$#&ani robili bo jak solaredge to 1 zabezpieczenie DC i jeden string. Czyli jeden kabel czerwony i jeden czarny.
@niegwynebleid no przy falowniku już są i po podłączeniu widzę że są źle, chyba że na dachu masz 60 paneli. Solaredge z optymalizatorami łączysz wszystko szeregowo, nawet jak wschód-zachod. opty ustalają napięcie 750V tylko prąd (A) się zmienia. Więc pewnie chłopaki pierwszy raz solar edge robią i może do końca nie wiedzą, że będą problemy z wystartowaniem instalacji przy pierwszym słońcu i będzie na pół gwizdka
MUSI być jeden obwód, jeśli łączą się to powinno być ok, natomiast jeśli miejscem w którym się łączą jest falownik to jest równolegle połączenie. I jest źle. Zmieniło sie coś od tego pierwszego zdjęcia? Wystarczy jedno zabezpieczenie w lewej skrzynce i po jednym czarnym i czerwonym.
Robiłeś zdjęcie tej lewej rozdzielnicy? Pokaż to zobaczymy czy połączyli. Jeśli będziesz je dopiero robic to najpierw falownik na 0, i czekasz trzy minuty.