Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ateista z katolickiej rodziny. Za 2 dni pogrzeb mojego taty. Nie wiem jak się zachować - gdy wszyscy pójdą do komunii, to ja zostanę sam, trochę dla innych może to być ostentacyjne/prowokacyjne. Czy w takiej sytuacji powinienem siadać w pierwszej ławce? Wydaje mi się, że mimo wszystko tak i jest to jedna z tych sytuacji, gdzie nie ma dobrego rozwiązania. Eh...

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6340b1edbbee795815c8291a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania nie wiem jak to wygląda w twoich rewirach ale na wszystkich pogrzebach jakich byłem w Wlkp to najbliższą rodzina siada w pierwszych ławkach, do komunii ustawiają się między ławkami. Pierwsza ławka ≠ komunia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, ze powinieneś. Co z tego, ze nie idziesz do komunii? To jest pogrzeb twojego ojca, wiec jak ktoś poczuje się sprowokowany, bo ktoś inny nie idzie do komunii, to znaczy, ze mu piątej klepki brakuje
  • Odpowiedz
Nie wiem jak się zachować - gdy wszyscy pójdą do komunii,


@AnonimoweMirkoWyznania: ateista a będzie żegnać ojca podczas katolickiej mszy. Ojciec na pewno byłby dumny z syna który nie potrafi być konsekwentny a o proste porady prosi na wykopie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Z szacunku do ojca tam jesteś. Z szacunku do ojca oraz do siebie nie beszcześcisz jego przekonań religijnych podchodząc do komunii jako ateista. Jak dla mnie wszystko w jak najlepszym porządku zarówno z Twoim własnym sumieniem jak i z doktryną katolicką.

PS. Ktoś z obecnych i tak będzie Cię oceniał za plecami, albo że jesteś zbyt rozbity i że to na pewno na pokaz, albo że jesteś zbyt mało rozbity
  • Odpowiedz