Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szalony_kefir: Ten zestaw przetrwania to odpuść. Naprawde szkoda kasy. Krzesiwo sobie ogarnij 8 mm z allegro. Są po 10 pln. Ostrzalka tam jest mizernie mała i sie tylko namęczysz, a niewiele podostrzysz.
Sam nóż elegancki do używania i lekki. Nie jest super wytrzymały i jak nie bedziesz mocno batonował to przetrwa długie lata. Do batonowania bez litości to 3 mm gruba, węglowa Mora Robust za +/- 40 pln.
Obczaj tez wczesniejszą
@szalony_kefir: @Fotzsyzrk: jak napisał kolega - lepiej i taniej wyjdzie samemu skompletować. Ostrzalki na razie nie potrzebujesz, później sobie dokupisz jakiś kamień wodny albo po taniości papiery ścierne.
Nóż Mora jak najbardziej, ja z kolei polecam nierdzewkę, bo sam mam ze stali węglowej i trochę się #!$%@? (wiecznie jakieś naloty rdzy wychodzą; nie przeszkadza, ale kiepsko wygląda i sporo zabawy z czyszczeniem).
Krzesiwa za 10zl nie mam, raz kupiłem takie
@CatHater akurat rozpalanie krzesiwem miałem na szkoleniu. Używaliśmy suchej trawy, koszulek bawełnianych, wacików, tamponów, papieru toaletowego, kory brzozy i smolnych szczapek - używając krzesiwa milteca i jakiejś najtańszej mory, dało się to wszystko rozpalić. Używając noża, krzesiwa, wacika i odpowiednio przygotowanych, ale mokrych gałązek -udało się rozpalić ognisko w mega ulewie ;)
@szalony_kefir: more kiedys się kupowało za 30 zł. Do tego zestawik z którego głównie przydaje sie krzesiwo ale jest pare różnych bzdetów za 50 zł. Do ostrzenia jakiś kamyczek. Wyjdzie Cię dużo taniej. A mora bardzo dobry wybór, nie do zajechania