Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam dylemat - mianowicie miałem w planach robic teraz elektrykę i tynki, natomiast pogoda już nie jest wystarczająca żeby tynki doschly, wiec kierownik doradził bym w pierwszej kolejności ocieplił dach. Samo ocieplenie dachu i ścian zewnętrznych planowałem bliżej jesieni przyszłego roku, a do tego czasu wszystkie instalacje wewnątrz. Czy jeśli nie ocieplę teraz na zimę krokwi to może sie coś stać czy może to spokojnie poczekać? Mam SSZ bez podbitki

#budujzwykopem
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Algeroth: drewnu nic nie będzie - inaczej wszystkie altany, szopy i stodoły bez ocieplenia już dawno by się po zapadały ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Inna kwestia jest taka, że jeżeli chcesz ocieplać dach wełną to od razu musisz dać folię paroizolacyjną, bo przy schnięciu tynków wełna mocno zaciągnie wilgoci - a jest to trochę problematyczne przy ścianach kolankowych, które najlepiej jakby były wcześniej otynkowane.
@Xargo1: No właśnie tutaj rozkminiam, bo to wszystko się o kwestie budżetu rozgrywa, ze muszę przesunąć skądś dokądś czego akurat tutaj nie planowałem. Najchętniej ocieplenie bym zostawił na przyszły rok, a teraz zpauzował do wiosny i na wiosnę wszystkie instalacje