Wpis z mikrobloga

@Sc3eaM: ja kupiłem dokładnie tę: https://allegro.pl/oferta/zestaw-200cm-system-do-drzwi-przesuwnych-barn-door-10868340771

Kupiłem pół roku temu, żona narzekała, to się wziąłem wczoraj. Dziś rozpakowałem ten zestaw i naprawdę wygląda solidnie.
Jedynie śruby do montażu tych uchwytów z kołami na skrzydle są zbyt długie, bo zestaw jest dla drzwi 35-50mm szerokich, a płyta, którą kupiłem to standard 18mm. Jednak wziąłem bosha i śruby skróciłem, można też kupić nowe w sumie, ale mi było szkoda czasu na jeżdżenie.

Do
  • Odpowiedz
@G1G1G1: jaka ta prowadnica na podłodze będzie? Myślę u siebie zrobić drzwi rozsuwane ale na 2 strony i nie wiem jak rozwiązać temat stabilizacji w pionie przy rozsuwaniu. Widziałem gdzieś że montują to podlogi taki kawałek prowadnicy i w drzwiach na dole trzeba zrobić frez żeby właśnie ta prowadnica wchodziła w ten frez. Nie wiem jak to u siebie chcesz rozwiązać?
  • Odpowiedz
@SztucznyKaktus: rolki są z miękkiego plastiku, drzwi są polakierowane - nie sądzę, aby pojawiły się ślady, tym bardziej, że można regulować zarówno docisk do skrzydła jak i opór samych rolek.

Co do możliwości przywalenia w prowadnicę, nad tym się nie zastanowiłem. Aż poszedłem do niej.
Ryzyko jakieś zawsze jest, ale minimalne dla dorosłego. Nie mam dzieci, więc nie mogę się wypowiadać.

Edit: po chwili zastanowienia i opinii żony: trzeba się postarać,
  • Odpowiedz