Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 21 lat, tonę w długu... Jak to mówią, życie zweryfikowało - a ja, jestem w czarnej dupie. Szczerze nikomu się jeszcze nie pochwaliłem, ani mojej dziewczynie - mimo, że jestem z nią szczery, to w tym wypadku jest mi po prostu wstyd. Mam 20 tysięcy zadłużenia, a wszystko przez tak zwane chwilówki, które niestety narosły się i teraz nie jestem w stanie wyjść z tej sytuacji, próbowałem jakoś to skonsolidować, ale nic z tego. Wszystkie te firmy odmawiają, większość przez niski wiek, mimo, że posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony i jeden pozytyw w bik, regularnie spłacany kredyt bankowy. Człowiek zaczął pracować w wieku 16 lat, godząc pracę ze szkołą - wtedy wszystko było takie proste. Skończyłem szkołę, znalazłem pracę w której się wyśmienicie odnajduję (jeszcze nie zarabiam fortuny, ale z biegiem czasu i nabywaniem doświadczenia, daje mi dużo perspektyw na większe zarobki), a mimo wszystko wpadłem po uszy. Zapytacie pewnie po co zaciągałem chwilówki, skoro nie mogłem ich spłacić? Odpowiedź jest prosta, po jednej chwilówce zaczęła się tak zwana spirala - która pogrążyła wszystko, a miała to być tylko jedna - na zakup auta na dojazdy do pracy. (które oczywiście zakupiłem), lecz wpadłem. Wstyd mi się komukolwiek przyznać, że jestem takim debilem. Ograniczyłem wydatki do minimum, do przeżycia i jakoś staram się z tym walczyć, aczkolwiek zaczynają napływać wezwania - niestety. Sam już nie wiem jak to będzie, to trochę walka z wiatrakami - w głowie już miałem wszystko i nic, ale muszę z tym jakoś żyć. Szczerze mówiąc, musiałem się komuś w krótkim opisie wyżalić - bo jest mi z tym cholernie źle... Dzięki za poświęcenie "debilowi" pięciu minut, byłoby miło gdyby ktoś odpowiedział na to wyznanie i poradził coś w tej sytuacji, bo jak już mówiłem, nie wiem co dalej. Przez moją głowę przeszło już wiele pomysłów, nawet tak głupich - konsolidacje,inna chwilówka, pożyczka prywatna, nawet zrobienie zrzutki (to już był pomysł na skraju psychicznym, po którym było mi wstyd..) Dzięki jeszcze raz za przeczytanie.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6340295fbbee795815c818b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 90
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: człowieku, ja mam 3 razy tyle a jestem starszy o kilka lat ledwo, ale spłacam bo brałem wszystko z głową na konieczne potrzeby.

Zrób tak. Zadzwoń do banku swojego. Umów się na rozmowę z doradcą. Bank PKO ma coś takiego. Powiedz o swojej sytuacji i zapytaj wprost. Czy bank może ci jakoś pomóc.

Mi chcieli dać na gębę 60k bo mam zarobki.

Zresztą zawsze jest opcja nuklearna. "Restrukturyzacja zadłużenia" ale
  • Odpowiedz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania
posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A nie myślałeś, żeby na kilka miesięcy za granicę wyjechać i wegetować? 20k to nie jest dużo. Albo faktycznie iść do banku z kimś z rodziny, niech żyruje kredyt gotówkowy i spłacałbyś to kilka lat np. po 600 zł miesięcznie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Działaj tak żeby nie dopuścić komornika bo każda chwilówka to będzie osobna sprawa i ujebią Cię dodatkowe koszty. Spróbuj skonsolidować albo inaczej spłacić całość. Potem zgłoś się do chwilówek o zwrot prowizji za wcześniejsza spłatę i nadpłać konsolidację. Jeśli konsolidacja nie jest możliwa to podlicz każda chwilówkę, sprawdź gdzie masz najmniej do spłaty, gdzie najwiecej, gdzie jaka jest prowizja i ile ci zwrócą za wcześniejsza spłatę. Czasami lepiej spłacić w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jpr ale z ciebie amator. Ty masz poprostu za mały dług. Teraz już za późno ale jakbyś z tego wyszedł i odbudowywał wiarygodność to pamiętaj że jak się robi długi to muszą być w #!$%@?ę wielkie. W tej sytuacji to nie ty masz problem ;)
  • Odpowiedz
@Muumineekk: Dlaczego ma nie brać kredytu w banku? Te chwilówki mają takie RRSO że to go za chwilę pogrąży jeszcze bardziej. Moim zdaniem rozsądnie jest zamknąć ten bajzel jednym normalnym kredytem z „ludzką” rrso. To mu da czas i oddech. Zaraz po tym rozrysuje sobie plan i będzie taki kredyt w banku nadpłacać żeby zminimalizować koszt odsetek i szybko pozbyć się długu… i zapomnieć o temacie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania będzie dobrze. Masz może kogoś kto dla Ciebie weźmie normalny kredyt w banku? Te 20 koła weź, splac.chwilowki co do jednej i spłacaj normalne raty bankowi. Rodzice? Rodzeństwo?
To jest trudna sytuacja ale nie wstydź się, pójdź po pomoc do kogoś. Czasy są ciężkie, próbowałeś odbić się do góry, pracujesz,, potrzebowałeś auta na dojazdy a nie że przewaliłes na dzięki i koks a nogą może powinac się każdemu. Powiedz prawdę dziewczynie
  • Odpowiedz